reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Porsche artırılmış gerçeklik uygulamasıyla favori modelinizi sokağınıza getirin

Şimdilik Porsche ürün gamınını belli başlı modellerini içerisine bulunduran uygulama kısa süre içerisinde tüm modellere sahip olacak.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi pek çok alanda olduğu gibi otomobil dünyasına da yepyeni deneyimlerin kapısını açıyor. Şu günlerde aracınızın tamir ve bakım sürecine dahi anlık bilgi verebilme gibi ilgi çekici özelliği üzerinden konuşulan sistemden önümüzdeki süreçte de çokça bahsedeceğiz. Geriye dönüp baktığımızda bu deneyimi kullanıcılara yaşatan öncü isimlerden birisinin Porsche olduğunu görüyoruz. İlk elektrikli modeli Taycan (O dönem Mission E olarak isimlendiriliyordu) için özel bir uygulama geliştiren marka, bu sayede kullanıcıların da ilgisini çekmeyi başarmıştı. Beğeni kazanan bu uygulama şimdi daha da ileriye götürülerek ürün gamının diğer modellerine yansıtılmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche artırılmış gerçeklik yatırımlarına devam ediyor

Kısaca PARVA (Porsche Augmented Reality Visualizer App) olarak isimlendirebileceğimiz uygulama aslında temelinde bir özelleştirme aracı. Merak ettiğiniz veya satın almayı düşündüğümüz bir modeli uygulama sayesinde sokağınıza getirmekle birlikte her türlü karaktere büründürebiliyorsunuz. Jant seçimi, renk, kokpit, motor ve ünite bilgileri gibi pek çok merak edilen değişimler uygulama üzerinden gerçek dünyaya aktarılabiliyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için kullanılabilir durumda olan PARVA’da 911 Carrera S, Cayenne Coupe ve Taycan modeller yer alıyor. Çalışmalarına devam eden marka bu yıl bitmeden ürün gamının tamamını uygulamaya dahil edeceğinin de altını çizmiş durumda.

İlginizi çekebilir

Karşınızda Porsche 718 T Boxster ve Cayman