reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Mission E

Elektrikli süper otomobil Porsche Mission E’yi artırılmış gerçeklik ile ilk önce siz kullanın [Video]

Porsche, önümüzdeki iki yıl içerisinde hayata geçirmeyi planladığı konsept aracı Porsche Mission E’nin detaylarının gösterildiği bir artırılmış gerçeklik uygulamasıyla meraklılarıyla buluşuyor.

Porsche’nin seri üretim ilk elektrikli otomobili olma yolunda ilerleyen Mission E, konsept olarak tanıtımının gerçekleştiği günden beri aralıklarla gündeme geliyor. 2019 itibarıyla satışa sunulması planlanan araç için ciddi aşama kaydeden marka, kısa süre önce Cenevre’de tanıttığı Mission E Cross Turismo ile ikinci modelin de müjdesini vermişti. Geliştirme sürecinde 1.400 kişilik bir ekibin görev yaptığı Mission E’nin, 402 beygirden başlayıp 670 beygire kadar uzanan üç farklı versiyon ve 500 kilometrelik menzil gibi başarılı değerlerle asfalta çıkacağı da masada görünen detaylar arasında. Kendi içerisindeki bu elektrikli dönüşüme titizlikle hazırlanan Porsche, ilgi görenmodeli üzerinden tasarladığı artırılmış gerçeklik uygulaması üzerinden kullanıcıları da sürece dahil etmeyi amaçlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Mission E uygulaması Ücretsiz olarak indirilebiliyor

Google ile yapılan işbirliğiyle hayata geçirilen uygulamada kullanıcılar farklı görünüm modları sayesinde, markanın tamamen elektrikle çalışan ilk spor otomobilini dijital ortamda keşfedebiliyor. Uygulamada, konsept araç sanal olarak bir odaya yerleştiriliyor ve artırılmış gerçeklik sayesinde aracın aerodinamik performansı gibi çeşitli özelliklerinin canlandırıldığı simülasyonlar deneyimlenebiliyor. X-ray görünümü, aracın hafif gövdesinin iç kısmının görüntülenmesini sağlayarak, araçta kullanılan sürüş ve pil teknolojileriyle ilgili merak edilenleri de gün ışığına çıkarıyor. Kullanıcılar aracı istediği renklerde de görüntüleyebilirken, etkileşimli sürüş modu sayesinde aracı artırılmış gerçeklikte test sürüşüne çıkarmak da mümkün. Android ve iOS işletim istemi ile çalışan, artırılmış gerçeklik destekli tüm akıllı telefonlar için kullanıma sunulan uygulama, Google Play ve Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Video