reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther Avengers

Black Panther’dan The Avengers’ı ikinci sıraya iten büyük başarı

Black Panther rekor üstüne rekor kırıyor. Ancak bu seferki çok iddialı. Film Amerika’nın en çok kazandıran süper kahraman filmi olarak tarihe geçti.

Black Panther’in 2018’e damga vuran yapımlar arasına girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü hemen her platformda büyük bir etki yaratan film aynı zamanda hiçbir Marvel filminin yapamadığını yaparak haftalarca gişede bir numarada kalmayı başarmıştı. Ancak Black Panther’in Marvel Sinematik Evreni’nin yerel, yani Amerika içi, gişe hasılatlarında geçemediği ezeli bir rakibi bulunuyordu. O da The Avengers filmiydi. 623,4 milyon dolarlık yerel gişe hasılatı bulunan The Avengers, Marvel Sinematik Evreni’nin en çok kazandıran filmi unvanına sahipti. Black Panther’e kadar tabii… Açıklanan son gişe hasılatlarıyla çok konuşulan solo film hayli popüler The Avengers‘ı geride bıraktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Globalde de nefes aldırmıyor

Black Panther 630,9 milyon dolar ile Marvel Sinematik Evreni’nin Amerika’da en çok kazandıran filmi oluyor. Aynı zamanda Amerika’nın genel olarak da en çok kazandıran süper kahraman filmi konumunda. Küçük bir ekleme daha yapalım, söz konusu gişe geliriyle film Star Wars: The Last Jedi’ın 619 milyon dolarlık yerel gişe hasılatını da geride bıraktı. Marvel Sinematik Evreni sıralamasında filmin hemen arkasında 623,4 milyon dolarla The Avengers yer alırken, üçüncü sırada ise 459 milyon dolarla Age of Ultron filmi bulunuyor. Reklam giderleri hariç 200 milyon dolara mal olan fimlin globalde de Marvel Sinematik Evreni içinde üçüncü sıraya yerleştiğini görüyoruz. Iron Man 3’ü dördüncü sıraya iten film başarısıyla kıskandırıyor. Dünya geneli gişe hasılatında da filmin 18. sıradan 12. sıraya yükseldiğini ekleyelim.

İlgili video

Fragman