reklamı kapat

POPÜLER

black panther

Black Panther gişede Titanic’i batırdı

Black Panther‘in gişedeki önlenemez yükselişi devam ediyor. Film, Amerika içi tüm zamanların en çok kazandıran filmler listesinde Titanic‘i batırdı.

Black Panther’in heyecan verişi gişe macerasında yepyeni bir perde açıldı. Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta filmin yerel gişelerde (Amerika içi) Marvel Sinematik Evreni’nin en çok kazandıran yapımı olduğunu yazmıştık. The Avengers’ı geriye iten film, bugüne kadarki en kazançlı Marvel filmi. Ancak Black Panther’in başarısı orada noktalanmadı. Filmin önünde 652 milyon dolarla Jurassic World ve 659 milyon dolarla Titanic bulunuyordu. Gişedeki sekizinci haftasının sonunda 665 milyon doları aşan film her ikisini de geride bırakarak, Amerika’nın en çok kazandıran ilk 3 filminden biri olmayı başardı. Listenin birinci sırasında 936,6 milyon dolarla Star Wars: The Force Awakens, ikinci sırasında ise 760,5 milyon dolarla Avatar yer alıyor. Listenin tamamını buradan görüntüleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başarı üstüne başarı

Dünya genelindeki sıralamada ise 10. sıraya yerleşen film toplamda 1 milyar 299 milyon dolar kazanmış durumda. Titanic ise bu konuda pek mütevazı değil. 2 milyar 187 milyon dolarla ikinci sırada yer alan Titanic, 2 milyar 788 milyon dolarla birinci sıradaki Avatar’ın hemen arkasında. Üçüncü sırada ise 2 milyar 68 milyon dolarla Star Wars: The Force Awakens yer alıyor. Küçük bir detay daha ekleyelim. Black Panther’in henüz dünya genelindeki macerası sonlanmış değil. Film 18 Nisan’da Suudi Arabistan’da gösterime girecek.

İlgili video

Fragman