reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther

Hiçbir Marvel filminin yapamadığını Black Panther yaptı

Yakında Avengers: Infinity War filminde bir kez daha göreceğimiz Black Panther bugüne kadar Marvel Sinematik Evreni’ne ait hiçbir filmin yapamadığını yaptı. Gişe macerası hayli başarılı devam eden film tam 4 haftadır gişe hasılatlarında zirvede.

Box Office Mojo tarafından yayınlanan yeni açıklama, Black Panther filminin Marvel Sinematik Evreni için bir kilometre taşını daha geride bıraktığını gösteriyor. Ancak önce fimin şu zaman kadar elde ettiği hasılattan biraz bahsedelim. Film dördüncü haftasıyla beraber globalde 1 milyar dolar gişeyi aşmış durumda. Bu da filmi global listede 21. sıraya taşıyor. The Dark Knight Rises’ın gişesini elemeye çok yakın olan filmin ilk 10’a girmesine ise biraz daha var gibi görünüyor. Marvel’ın bugüne kadar en yüksek gişeye imza atmış filminin 1 milyar 518 milyonla The Avengers olduğunu da burada hatırlatalım. Ancak Black Panther sinematik evrende başka bir ilki gerçekleştiriyor. Film dört haftadır gişede zirveden düşmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Panther hep zirvede

Vizyondaki macerası hala devam eden film dört hafta boyunca gişede hiç zirveden inmeyerek Marvel filmleri içinde de bir ilki gerçekleştirmiş gibi görünüyor. Bundan önce bunu yapabilen son film Star War: The Force Awakens‘tı. Star Wars: The Force Awakens’ın aynı zamanda 2 milyar dolar global gişe hasılatıyla tüm zamanların en çok kazandıran 3. filmi olduğunu da ekleyelim. Marvel’ın Star Wars karşısındaki yeni savaşı ise Avengers: Infinity War filmiyle yaşanacak. Filmin ilk hafta gişe rekoru kırması bekleniyor. Ancak Star Wars: The Force Awakens’ın 248 milyon dolarlık açılış gelirini geçip geçemeyeceği şimdilik muamma. Star Wars ve Avengers: Infinity War savaşına ilişkin detaylı haberi buradan okuyabilirsiniz. Black Panther karakterini 27 Nisan‘da Infinity War filminde bir kez daha izleyeceğiz.

Fragman