reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminden dudak uçuklatan açılış gişesi

Avengers Endgame bir senelik uzun bekleyişin ardından beyaz perdeye girdi. Açılışı öyle bir gişe hasılatıyla yaptı ki insan şaşırmadan edemiyor.

Marvel stüdyoları son yıllarda imzasını taşıyan yapımlarla gişede fırtına gibi esiyor. Filmler izleyiciler tarafından büyük ilgi görüyor ve dolayısıyla kazançları da yüksek oluyor. Bunun en net örnekleri Black Panther ve Avengers Infinity War filmleri olmuştu. Fakat büyük bir beklenti yaratan Avengers Endgame’in tüm Marvel filmlerini geride bırakması ve zirveye yerleşmesi bekleniyordu. Hatta Endgame filminin Avatar’ın senelerdir süren gişe liderliğini de sonlandıracağı tahmin ediliyor. Açıklanan ilk rakamlar da bu beklentilerle birebir örtüşüyor.

Hollywood’un güvenilir kaynaklarından Variety sitesinin haberine bakılırsa Avengers Endgame açılış haftasında inanılmaz bir gişe hasılatına ulaştı. Film sadece Amerika’da 350 milyon dolar kazandı. Çin dahil diğer ülkelerdeki kazancı ise 859 milyon dolar seviyesine ulaştı. Böylece film sadece açılışıyla 1.209 milyar dolar gişe hasılatı elde etmiş oldu. Bu gerçekten emsali olmayan bir başarı. Elbette bu başarının en büyük nedeni izleyicilerin yoğun ilgisi. Biletleri peynir ekmek gibi satan Avengers Endgame taleplerinin karşılanması için durmaksızın gösteriliyor. Amerika’da bazı sinemada üç gün kapanmadan filmin gösterimini gerçekleştirdi. Durum böyle olunca gişe başarısı kaçınılmaz bir hal alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini James Cameron’ın üstlendiği ilk Avatar filminin rekor kıran kazancı 2.7 milyar dolar olmuştu. Şu anki duruma bakılırsa Avengers Endgame’in bu rekoru kırması sanıldığı kadar zor olmayacak.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame tanıtımı