reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Titanic battı! Avengers Endgame durdurulamıyor

Avengers Endgame gişe macerasında yıllardır yapılamayanı yapıyor. İnanılmaz gişesiyle dudak uçuklatan film Titanic‘i üçüncü sıraya itiyor.

Söz konusu Avengers Endgame olunca, gişe konusundaki beklentiler çok yüksekti. Ön sipariş döneminde Avengers: Infinity War’a kıyasla çok daha fazla bilet satan film için ek seanslar dahi oluşturuldu. Çıkış haftasında ilk üç günü neredeyse kapalı gişe oynayan yapım için tahminler arşa çıkarken hedefte ise James Cameron’un uzun zamandır zirveyi meşgul eden iki filmi, Titanic ve Avatar vardı. Şimdi ise Cameron’un kalelerinden biri düştü. Endgame 2 milyar doları aşan gişe hasılatına en hızlı kavuşan film olmanın yanı sıra Titanic’i de yerinden ederek ikinci sıraya yerleşiyor. Hedefte ise elbette Avatar bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame, 2 milyar doları en hızlı geçen film

Endgame dünya çapınca mevcut verilere göre 2,188 milyar dolar gişe elde etmiş durumda. Üstelik Endgame’in gişe yolculuğunda daha yolu yarılamış dahi sayılmayız. Avengers Endgame için gösterimler 24 Nisan’dan itibaren başlamıştı ve yaklaşık 12 günlük bir süreci geride bıraktık. Titanic’in global gelirinin 2,187 milyar dolar olduğunu hatırlatalım. Ancak Endgame’in Avatar‘ı geçmesi için önünde biraz daha zaman bulunuyor gibi. Zira Cameron’un IMAX deneyimi ile öne çıkan filminin gişesi 2,788 milyar dolar. Dediğimiz gibi, Endgame’in önünde hala zaman var.

Filmin Amerika içi ve yurt dışı gişesine baktığımızda da karşımızda başarılı bir sonuç bulunuyor. Endgame’in Amerika’dan elde ettiği gişe 619 milyon dolarda. Yurt dışı gişesi ise 1,569 milyar dolar. 2019’da ise Endgame’in gişesini geçebilecek bir film çıkabileceğini sanmıyoruz. 2 milyar dolar sınırını zorlayabileceğine inanılan bir diğer filmin ise Aslan Kral olduğunu belirtelim. Ancak söz konusu gişe hasılatı olduğunda yıla damga vuran film şimdiden belli oldu diyebiliriz. Açılış haftasında 1,2 milyar dolar gişe elde eden film pek çok rekoru da geride bırakarak zaten 2019’da damga vurduğunu kanıtlamıştı. Avatar’ı geçmesi durumunda ise Endgame’i ikinci sıraya itebilecek olan film şimdiden merak ediliyor.

Tüm zamanların gişe hasılatlarının listelendiği rapora buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Filmin tanıtımı