reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers Endgame

Aylar sonra gelen Avengers Endgame gişe hasılatı güncellemesi

Geçtiğimiz senenin en çok izlenen filmi Avengers Endgame oldu. Marvel imzası taşıyan bu başarılı yapımın toplam gişe hasılatına aylar sonra güncelleme geldi. Böylece filmin tahmin edilenden biraz daha fazla kazanç elde ettiği ortaya çıktı.

Advertisement

Avengers Endgame’in gişe hasılatına gelen güncellemenin temel sebebi Çin. Yüksek nüfusuyla önemli bir pazar olan Çin, Hollywood stüdyolarının gözdeleri arasında yer alıyor. Pek çok yapım burada vizyona girmek için gerekli değişiklikleri yapıyor. Kimileri önce Çin’de gösterime başlamayı tercih ediyor. Böylece yapımın 1 milyar dolarlık gişe sınırını aşma ihtimali artırılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame toplam kazancı değişti

Avengers Endgame’in gişe hasılatı ise ulaşılması zor bir noktada. 2.7 milyar dolar kazandıran yapım Avatar’ı zirvedeki yerinden etmiş ve sinema tarihinin en çok kazandıran filmi olmuştu. Çin’den gelen yeni bilgilerle birlikte filmin normalde 3 milyon dolar daha fazla hasılat elde ettiği anlaşıldı. Filmin toplam kazancı 2,797,800,564 milyar dolar olarak açıklanmıştı. Çin’in 3 milyon dolarlık takviyesiyle birlikte Avengers Endgame 2.8 milyar dolar sınırını aşmış oldu. Bu elbette sinema tarihinde eşsiz bir başarı. Yakın gelecekte herhangi bir filmin 2.8 milyon dolarlık kazanç elde ettirmesi mümkün görünmüyor. Fakat önceki lider filmin yönetmeni James Cameron, Avatar 2’nin zirveyi zorlayacağına inanıyor. Onun bu tahminleri doğru çıkacak mı, bilmiyoruz. Fakat yakın zamanda hiçbir filmin Avengers Endgame kadar beklenti yaratamayacağına inanıyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home filminin görsel efektleri