reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame Avatar’ın büyük rekoruna çok yakın

Avengers Endgame daha vizyona girmeden önce filmin gişe rekoru kırması bekleniyordu. Kırılacak en büyük rekor ise Avatar‘a ait. Geçtiğimiz haftayla birlikte bu rekorun yakında kırılacağı netlik kazanmış oldu.

Sinema tarihinin en çok kazandıran filminin James Cameron tarafından beyaz perdeye taşınan Avatar olduğu herkes tarafından biliniyor. 2009 senesinde vizyona giren Avatar sunduğu üç boyutlu sinema deneyimi sayesinde büyük ilgi görmüş ve tarihin en fazla izlenen filmi unvanını ele geçirmişti. Marvel imzası taşıyan Avengers Endgame’e kadar bu rekoru kırmaya yaklaşan film olmadı. Hatta pek çok sinemasever bu rekoru kırmanın artık mümkün olmadığını düşünüyordu. Avengers Endgame ise herkesi haksız çıkartacak bir başlangıç yaptı.

Avengers Endgame vs Avatar

Geçtiğimiz hafta sonuyla birlikte Avengers Endgame’in Avatar ile arasındaki farkı ciddi oranda kapattığı ortaya çıktı. Avatar’ın büyük rekoru 2,787 milyar dolar. Avengers Endgame’in gişedeki son durumu ise 2,730 milyar dolar seviyesine ulaştı. Bu da iki film arasındaki farkın 57 milyon dolara düştüğünü ortaya koyuyor. Bu da rekorun çok yakında kırılacağına işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fakat Avengers Endgame’in uzun zamandır vizyonda olduğu ve her hafta ancak 4-5 milyon dolar kazanç elde ettiğini göz önünde bulundurursak, rekorun kırılması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım Avatar’ın büyük rekoru ne zaman tarihin tozlu sayfalarına karışacak?

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi