reklamı kapat

POPÜLER

OPPO katlanabilir telefon
OPPO katlanabilir telefon
OPPO katlanabilir telefon

Fark yaratan detaylarıyla OPPO imzalı katlanabilir telefon tasarımı

Katlanabilir telefon pazarında Samsung ve Huawei yanında OPPO da yer almak istiyor. İşte firmanın bu konuda aldığı ilginç yeni patent.

Katlanabilir telefon pazarının şu an iki önemli oyuncusu bulunuyor. Bunlar satışa çıkmaları beklenen Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X. Xiaomi ile beraber bu alana girmek isteyen OPPO ise bu konuda çalışmaya devam ediyor. Firmanın aldığı yeni bir patent, dışa doğru katlanır ekrana sahip bir modeli daha karşımıza getiriyor. Bu modelin en ilginç detayı ise gövdesinden çıkan motorlu bir kamera mekanizmasına sahip olması. Find X ve Reno ailesiyle bu konuda öncü firmalardan olan OPPO, ilk katlanabilir modelini de motorlu bir kamera ile satışa sunacak gibi görünüyor. Bu kamera sayesinde ön yüzünde bir çentik ya da ekran deliği bulunmaya cihaz, çizimlere bakılırsa çok ince çerçeveler taşımıyor. Bünyesinde sadece tek bir kamera yer alan ve bu kamera için de gövdesinde biraz çıkıntı bulunan cihaz, patente göre 3.5 mm kulaklık girişini ilginç olarak bünyesinde barındırıyor.

OPPO katlanabilir telefon
OPPO katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce de OPPO imzalı bir katlanabilir telefon ortaya çıkmıştı

Bu cihazda Çin merkezli üreticisi BOE’den gelen geriye doğru katlanabilen bir esnek OLED ekran yer alıyordu. Yukarıda da dediğimiz gibi bu alana büyük önem veren şirket, pazarın en yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Kullanıcıları şaşırtmayı her zaman başaran OPPO’nun, modeline 2.000 dolardan daha az bir fiyat belirlemesi beklenmiyor. Türkiye’de de resmi olarak yer alan şirket, Xiaomi ile beraber Samsung ile Huawei’nin hemen arkasında ses getirmeyi biliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ekran altı kamera teknolojisi