reklamı kapat

POPÜLER

Oppo katlanabilir telefon katlanabilir akıllı telefon
Oppo katlanabilir telefon katlanabilir akıllı telefon

İşte Türkiye’de de yer alan Oppo’nun katlanabilir telefon modeli

25 Şubat 2019

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’ye gelen Oppo, katlanabilir telefon trendini kaçırmayacak gibi görünüyor. İşte firmanın bu konuda hazırladığı ilk model.

Katlanabilir telefon ya da katlanabilir akıllı telefon pazarının şu an iki önemli oyuncusu bulunuyor. Bunlar Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X. İşte bunlara rakip olmasını beklediğimiz firmalardan Oppo, ilk katlanabilir telefon modelinin fotoğraflarını yayımladı. Henüz sadece sayfadaki fotoğraflar ile gördüğümüz model, direkt olarak Huawei Mate X‘i akıllara getiriyor. Hatta burada oldukça benzer bir tasarım kullanan firmanın modelinde, BOE imzalı geriye doğru katlanabilen bir esnek OLED ekran yer alıyor. Mate X’ten biraz daha kalın olduğu görülen telefon, kamera gibi donanımları yan tarafındaki bölümde taşıyor. Çerçeveleri de Mate X’e nazaran daha kalın olan telefonun, henüz teknik detayları ya da satış fiyatı bilinmiyor. Ancak fiyatın 2.000 dolardan daha aşağıda olması kesinlikle beklenmiyor.

Oppo katlanabilir telefon katlanabilir akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo katlanabilir telefon 10x zoom teknolojisine sahip olabilir

Hatırlamak adına bu teknoloji ile yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran Oppo, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Bu altyapıda kişilere 16 – 160 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor.  Bu sistem MWC 2019’da gösterildiği kadarıyla üçlü bir kurulum üzerine kuruluyor. 10x zoom için 48 megapiksel ana kamera + 120 derece ultra geniş açı kamera ve özel telefoto kamera bir araya geliyor. Oldukça büyük bir açıklığa sahip telefoto kamerayı bu üçlü modülün altına konumlandıran firma, 16 – 160 mm aralığında 10 kat zoom seviyesini kişilere sunuyor. Hem ana hem de zoom kameraya optik görüntü sabitleme koyan firma, bu modülü oldukça ufak tasarladığını da belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate X