reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon ne zaman geliyor?

Akıllı telefon pazarının geleceğine katlanabilir telefon modelleri yer alıyor. Bu alanda  Xiaomi de yer alıyor ve ilk model yakında geliyor.

Advertisement

Ekran teknolojileri konusunda pazarın önemli ve sağlam kaynaklarından Ross Young, geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız panel üreticileri üzerinden aldığı verilere dayanarak 2021’de birçok katlanabilir telefon tanıtılacağını açıklamıştı. Burada 2021’in ikinci yarısında Samsung‘dan en az üç tane katlanabilir geliyor denilmişti. Aynı dönemde OPPO, Vivo ve Xiaomi‘den dört farklı katlanabilir telefonun geleceği de aktarıldı. Aynı zamanda internet devi Google‘dan da bir katlanabilir telefonun geleceği dikkat çeken detaylar arasında yer almıştı. İşte bu markalardan Xiaomi, yine Ross Young’a göre başlangıcı 2021’in ilk çeyreğinde yapacak. Yani firmadan 2021’in ilk üç ayında bir katlanabilir telefon gelecek.

Firmanın diğer iki katlanabilir telefon modelini ise 2021’in ikinci yarısına bıraktığı gelen bilgiler arasında. Evet Xiaomi’den tam üç farklı katlanabilir model geliyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla bunlardan bir tanesinin Huawei Mate Xs, birisinin Galaxy Z Fold, bir diğerinin ise Galax Z Flip gibi olduğu söyleniyor. OPPO, Vivo ve Google imzalı katlanabilir telefonların ise yine 2021’in ikinci yarısında geleceği aktarılıyor. 2021’de Samsung’dan da en az 3 tane katlanabilir telefon geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı ilk model çok merak edilirken, 2021’de pazarın bir başka üyesi olacak OPPO, katlanabilir telefon yanında genişleyebilir bir model de geliştiriyor

Inno Day 2020 etkinliğininin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru açılıyor / büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu.

Bünyesinde elbette OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, OPPO’nun açıklamasına göre yakın zamanda satışa çıkmayacak. Firma model için “kısa vadeli bir ticari çıkış planı” yapmadıklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati