reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

2021’de katlanabilir telefon tanıtacak firmalar belli oldu

Akıllı telefon pazarının geleceğine katlanabilir telefon modelleri yer alıyor. Bu modeller 2021’de oldukça artacak gibi görünüyor.

Ekran teknolojileri konusunda pazarın önemli ve sağlam kaynaklarından Ross Young, panel üreticileri üzerinden aldığı verilere dayanarak 2021’de birçok katlanabilir telefon tanıtılacağını açıkladı. Burada daha spesifik olursak 2021’in ikinci yarısında Samsung‘dan en az üç tane katlanabilir geliyor. Aynı dönemde OPPO, Vivo ve Xiaomi‘den dört farklı katlanabilir telefonun geleceği de aktarılıyor. Aynı zamanda internet devi Google‘dan da bir katlanabilir telefonun geleceği dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Android’in arkasındaki Google’ın bu alana adım atması sektörün geneli için büyük önem arz ediyor. Ross Young ayrıca önemli bir bilgi daha veriyor. Young, Samsung’dan sürekli olarak gündeme gelmesine rağmen “bir Galaxy Z Fold Lite gelmeyecek, Galaxy Z Flip Lite ise ihtimal dahilinde” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, katlanabilir telefon yanında genişleyebilir bir model de geliştiriyor

Inno Day 2020 etkinliğininin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru açılıyor / büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu.

Bünyesinde elbette OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, OPPO’nun açıklamasına göre yakın zamanda satışa çıkmayacak. Firma model için “kısa vadeli bir ticari çıkış planı” yapmadıklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati