reklamı kapat

POPÜLER

oppo

OPPO, 2021’de bir değil iki katlanabilir tanıtacak; işte ilk bilgiler

Türkiye’de yer alan dev firmalardan OPPO, katlanabilir telefon pazarına çok sağlam bir giriş yapacak gibi görünüyor. Firmadan iki model geliyor.

OPPO bugün ikinci kez gündeme geliyor. Firma sabah saatlerinde herhangi bir USB portuna sahip olmayan akıllı telefon üzerinde çalışıyor haberiyle ses getirmişti. Ancak bu telefonun yine de kablo üzerinden şarj edilebileceği aktarılmıştı.

Bunun arkasında da firmanın kendi geliştirdiği özel şarj altyapısı yer alacak denilmişti. Şimdi ise firmanın iki farklı katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı aktarılıyor. Hatta bu iki telefonun 2021’de tanıtılacağı iddia ediliyor.

Söylendiği kadarıyla OPPO’nun bir katlanabilir modelinde 8 inç, diğerinde ise 7 inç boyutundan ekran yer alıyor. Bu iki telefonun ekranı da içe doğru katlanıyor. Yani ekran kapatıldığı zaman içeride kalıyor.

Bu da elbette ekranı koruma adına en mantıklı yol olarak görülüyor. Firmanın 7 inç modeli için seri üretime çok yakın olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu arada OPPO dışında bir başka Çin merkezli üretici Vivo da katlanabilir telefon geliştiriyor. Onun modelinde 8 inç boyutunda iç, 6,5 inç boyutunda dış ekran yer alacak bilgisi veriliyor. Bu telefon da gerçekten merak uyandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO imzalı katlanabilir telefonlar ses getirecek

OPPO ve Vivo ilk katlanabilirleriyle Huawei, Samsung ve Xiaomi’ye rakip olmaya hazırlanıyor. 2021’de Google’dan da bir katlanabilir telefon gelecek gibi görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin içine yakın bakış