reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon modeli OPPO Find N

OPPO ilk katlanabilir telefonu Find N için çok iddialı konuşuyor

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, ilk katlanabilir telefonu OPPO Find N ile iddialı görünüyor.

Biliyorsunuz sabah saatlerinde OPPO’nun ilk katlanabilir modeli için resmi ön duyuru yapıldı. Galaxy Z Fold3 ve Huawei Mate X2 benzeri yapıyı benimseyen ancak daha ufak / kısa olan telefon, OPPO Find N adıyla 15 Aralık tarihinde karşımıza çıkacak.

İşte bu telefon hakkında biraz önce konuşan firma, Find N ile diğer katlanabilir telefonlarda şikâyet edilen birçok durumu çözdüklerini iddia ediyor. Pete Lau’ya göre telefonun ekranında katlanma yeri olmayacak ve çok sağlam bir menteşe bulunacak.

Tam dört yıllık arge ve altı jenerasyon prototip sonrasında doğduğu açıklanan telefon, gerçekten hiç aceleye gelmemiş ve bu da mükemmele yakın bir modelin ve bağlı olarak deneyimin yolda olduğunu gösteriyor.

Rakiplerinden daha ufak olacak olması dikkat çeken telefon üzerinden OPPO şunu da söylüyor: “Akıllı telefon inovasyonları normal yapıda adeta duvara tosladı. Akıllı telefonların geleceğinde ne var?” Bu sorunun cevabı ise direkt olarak katlanabilir telefonlar olarak gösteriliyor.

Biliyorsunuz Samsung da böyle düşünüyor. Artık tüm odak katlanabilir telefonlara döndürülmüş durumda. Normal telefonlar yakında hayatımızdan çıkmayacak ancak esas yenilikler katlanabilir ya da genişleyebilir telefonlara aktarılacak.

Katlanabilir telefonların son kullanıcıya hitap etmesi için şimdi olduğundan çok daha ucuz hale gelmesi gerekiyor. OPPO bu konuda henüz bir açıklama yapmıyor ancak Galaxy Z Fold3 ve Huawei Mate X2 gibi Find N de yüksek ihtimalle 1.000 dolar altında olmayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find N katlanabilir telefon için diğer bilinenler şunlar

Modelde 7,8 inç ile 8 inç arasında ana ekran bulunacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak. Dışında 60 Hz’lik bir ikincil ekran taşıyan ürün, 32 megapiksel selfie kamerası kullanıyor ve hemen hemen kesin şekilde gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Yani bu modelde kısa süre önce tanıtılan çok güçlü 8 Gen 1 yer almıyor. Firma tasarımı Gen 1 öncesinde tamamlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi