reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon modeli OPPO Find N

Karşınızda markasının ilk katlanabilir telefon modeli OPPO Find N

Türkiye’de aktif olarak yer alan dev üreticilerden OPPO, ilk katlanabilir telefonu ile çıkışa hazır. Yakında OPPO Find N geliyor.

Hatırlarsınız ekran teknolojileri konusunda sağlam isimlerden Ross Young, geçtiğimiz aylarda OPPO ve Huawei aralık ayında yeni katlanabilir telefonlar görücüye çıkaracak açıklamasını yaptı. Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak modeli söylendiği kadarıyla Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıda olacak.

OPPO’nun ilk katlanabilir modeli ise artık kesin olarak Galaxy Z Fold3 ve Huawei Mate X2 benzeri yapıyı benimseyecek. Direkt olarak OPPO Find N adıyla 15 Aralık tarihinde karşımıza çıkacak olan telefon, bugün resmi duyuru yanında tasarımsal açıdan da sızdırıldı.

Modelin tasarımında büyük bir sürpriz yok ancak telefon birçok rakibinden çok daha ufak olabilir. Bunu sağlam kaynak Ice Universe tarafından yapılan aşağıdaki paylaşım gözler önüne seriyor olabilir. Ancak bunun şimdilik kesin olmadığını belirtelim.

Daha önce modelde 7,8 inç ile 8 inç arasında ana ekran bulunacak ve bu OLED ekranda 120 Hz yenileme sunulacak bilgisi verilmişti. Dışında 60 Hz’lik bir ikincil ekran taşıyan ürün, 32 megapiksel selfie kamerası kullanıyor ve hemen hemen kesin şekilde gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Yani bu modelde yeni tanıtılan 8 Gen 1 maalesef olmayacak.

Henüz fiyatı ve diğer detayları hakkında bilgi olmayan telefon, 15 Aralık tarihinde tüm detaylarıyla karşımıza çıkarılacak. Kısa süre önce resmi sertifika programlarına giren telefon, yüksek ihtimalle 2022’de elde edilebilir olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Find N katlanabilir telefon yanında tablet modeli de geliyor

2022’nin ilk çeyreği içerisinde tanıtılması beklenen Android tablet, ilk bilgilerin aksine sadece Çin pazarına özel de olmayacak. Modelin Hindistan ve diğer pazarlara da geleceği aktarılıyor. 120 Hz’lik 11 inç bir LCD ekran taşıyan modelin, gücünü Snapdragon 870 işlemciden alması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi