reklamı kapat

POPÜLER

Vivo

Türkiye’ye de gelen Vivo’dan renk değiştirebilen telefon çalışması [Video]

Akıllı telefon pazarının en dikkat çeken firmaları arasında yer alan Vivo, ilginç bir akıllı telefon gelişmesi ile gündemde yer alıyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Türkiye macerasına başladı. Pazarda her zaman yenilikçi olmayı başaran firmayı şimdi gündeme getiren ise üzerinde çalıştığı renk değiştirebilen telefon altyapısı oldu. Şimdilik prototip aşamasında olan bu ilginç sistem, karşımıza arka kısmı renk değiştirebilen bir telefonu çıkarıyor. Camlar arasına konulan özel bir film ile çalıştığı aktarılan altyapı, uygulanan elektrik akımı ile modelin arka bölüm rengini değiştirmesine imkan tanıyor. Burada süreç şimdilik kısıtlı ancak ileride istenen her rengin telefon içerisinden rahatlıkla seçilebileceği aktarılıyor. Burada firma tam olarak “Elektrokromizm” kullanıyor deniyor. Bu da firmaları birçok farklı renkte telefon çıkarma derdinden kurtaracak gibi görünüyor. Ancak teknolojinin Vivo tarafından henüz ne zaman gerçek olacağı bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firmanın Türkiye’deki tek modeli şu an Vivo X50 Lite

128 GB için 3.599 TL fiyatı bulunan telefon, damla çentikli standart bir tasarıma sahip. Gücünü Snapdragon 665  işlemciden alan telefon, arkasında 48 megapiksel geniş açı + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları taşıyor. Önde ise 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. 8 GB RAM‘e sahip modelin pili ise 4.500 mAh seviyesinde. Model için Türkiye’de mavi ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunuluyor.