reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 işlemcilerinde performans farkı var mı? [Video]

Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Samsung Galaxy Note 20, biliyorsunuz farklı pazarlarda farklı işlemciler ile geliyor.

Samsung Galaxy Note 20 modelleri Türkiye gibi birçok pazarda Exynos 990, ABD gibi bazı pazarlarda ise Snapdragon 865 Plus işlemci ile geliyor. Yukarıda izleyebileceğiniz sentetik performans testine göre iki işlemci arasında söylenenin aksine yine bir performans farkı bulunuyor. Hatırlarsınız yılın başında çıkan Samsung Galaxy S20 ailesinde de olan bu durum oldukça tepki çekmiş, Samsung’un Galaxy Note 20’deki Exynos 990’u çok ciddi optimize ettiği ve aradaki farkı ortadan kaldırdığı söylenmişti. Ancak bu durum şimdilik söz konusu değil gibi görünüyor. Kullanıcılar halen Exynos 990’ın çok ısındığından şikayet ediyor. Aradaki performans farkının en büyük nedenlerinden birisi bu deniyor. İşlemci ısındığı zaman performansı düşüyor. Bu farkın normal kullanıma etkisi ilerleyen dönemde göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra en son kötü bir haberle gündemdeydi

Söylendiği kadarıyla modelin arka kamera modülündeki lensler kolaylıkla buğulanıyor. Samsung bunun aşırı sıcaklık değişiklikleri nedeniyle olduğunu söylüyor. Ancak yıllardır Samsung kullanan kişiler sorunu aşırı ısı değişikliği olmadan gündelik hayatta yaşadıklarını aktarıyor. Buğulanan lensler ile fotoğraf çekmek imkansız hale gelirken, firmanın bunu yazılımsal olarak önleme şansı bulunmuyor. Şimdilik konu net değil ancak ortada bir üretim problemi olabilir deniyor. Çünkü lenslerin dıştan değil içeriden buğulandığı söyleniyor. Bu yüzden bir değişim programı başlayabilir deniyor. Samsung şimdilik bu sorunu yaşayan yurt dışındaki cihazları tamir etmiyor ya da değişim yapmıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da şirketin en yeni katlanabiliri için hazırlanan özel versiyon