reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 işlemcileri arasında performans farkı var mı?

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra modelleri, satıldıkları bölgeye göre farklı işlemciler kullanılıyor. Peki bunlar arasında performans farkı var mı? İşte cevabı;

Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra modelleri Avrupa pazarına Exynos 990, diğer pazarlara ise Snapdragon 865 Plus işlemci ile geliyor. Hatırlarsınız Samsung Galaxy S20 ailesindeki Exynos 990 ve Snapdragon 865 işlemciler arasında hatırı sayılır bir performans farkı yer alıyordu. Peki bu durum yeni ailede nasıl? Arada maalesef yine fark yer alıyor. Ancak daha önce de söylendiği gibi Samsung, Exynos 990 işlemcisini Galaxy Note 20’ler için çok ama çok ciddi şekilde optimize etmiş durumda. Yapılan testlere göre özellikle oyun konusunda Galaxy Note 20’ler Galaxy S20’lerden yüzde 40’a yakın daha yüksek performans ortaya koyuyor. Bu da elbette güzel bir haber olarak karşımızda bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda adeta “Exynos 990 Plus” olarak isimlendirileceği söylenen işlemci, yeni ailede performans konusunda rakibinin karşısında daha sağlam bir duruş sergiliyor. Ancak yine de arada bir fark bulunuyor ve Snapdragon 865 Plus birçok kalemde daha önde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 ailesi ses getirmeyi başardı

Peki Türkiye fiyatları? Merak edenler için Modellerin 256 GB için Türkiye fiyatları Note 20 için 9.299 TL, Note 20 Ultra için 12.999 TL seviyesinde yer alıyor. Galaxy Note 20 Ultra için Galaxy Buds Live kablosuz kulaklık hediye veriliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son çıkan katlanabilir modeli böyle üretiliyor!