reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 için “derinlemesine” işlemci karşılaştırması [Video]

Samsung Galaxy Note 20, biliyorsunuz farklı pazarlarda farklı işlemciler ile geliyor. İşte bu sürümleri karşılaştıran özel bir video geldi.

Samsung Galaxy Note 20 modelleri Türkiye gibi birçok pazarda Exynos 990, ABD gibi bazı pazarlarda ise Snapdragon 865 Plus işlemci ile geliyor. Sağlamlık testleriyle ünlenen JerryRigEverything tarafından yapılan yukarıdaki video test ise iki işlemciyi karşı karşıya getiriyor. Yayımlanan videoda ilk olarak standart sentetik performans testleri yapılıyor. Burada Snapdragon 865 Plus’lı sürüm rakamsal olarak Exynos 990’un hatırı sayılır oranda önünde yer alıyor. Testin devamında ise cihazların içi açılıyor. Burada Exynos 990’un içinde “bakır temelli” bir soğutma kullanılırken, Snapdragon 865 Plus’lı versiyonda ise “grafen temelli” bir soğutma yer aldığı görülüyor. JerryRigEverything aradaki farkı ölçmek adına aynı formdaki iki soğutma sistemini yer değiştiriyor. Buna rağmen cihazlar arasındaki performans farklı değişmiyor. Yani grafen soğutmalı Exynos 990, bakır soğutmalı Snapdragon 865 Plus’ı geçemiyor. Ancak yine de ufak da olsa bir fark oluyor. Grafen soğutma bakıra oranla biraz daha yüksek performans getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra genel olarak çok dikkat çekiyor

Model en son kötü bir haberle gündeme gelmişti. Modelin arka kamera modülündeki lensler kolaylıkla buğulanıyor denilmişti. Samsung bunun aşırı sıcaklık değişiklikleri nedeniyle olduğunu söylemişti. Ancak yıllardır Samsung kullanan kişiler sorunu aşırı ısı değişikliği olmadan gündelik hayatta yaşadıklarını aktarmıştı. Sorun genel olarak büyümedi. Yani diğer Galaxy Note 20 sahiplerinden buna benzer şikayetler gelmedi.

İlginizi Çekebilir

Bu da şirketin en yeni katlanabiliri için hazırlanan özel versiyon