reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 satışlarını baltalayacak büyük gelişme

Samsung Galaxy S20 modelleride büyük tepki çeken “Exynos işlemcili” versiyonlar konusunda Samsung Galaxy Note 20 serisi de hayal kırıklığı yaratacak.

Samsung geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Samsung Galaxy S20 Ultra üzerinden Exynos işlemci odaklı ciddi eleştiriler almıştı. Hatırlarsınız yapılan testlere göre Snapdragon 865 işlemcili Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra‘dan birçok kalemde daha yüksek performans sunuyordu. Firma yaptığı resmi açıklama ile arada fark olmadığını söyledi. Ancak yapılan testler açık olarak tam tersini gösteriyordu. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 bir süre sonra çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da açık şekilde gösteriliyor. İşte bu performans farkı Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisinde de olacak.

Çünkü sağlam kaynak Ice Universe’e göre Galaxy Note 20 serisi ABD ve birkaç başka ülke hariç Türkiye dahil birçok pazarda yine Exynos 990 işlemci ile gelecek. Daha önce performansı rakibi karşısında yüksek Exynos 992 işlemci taşıyacak denilen telefonlar, maalesef yine Exynos 990 ile gelecek olmalarıyla gerçekten çok üzüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi iki işlemci arasında hali hazırda bir fark bulunuyor. Şimdi bir de Galaxy Note 20 serisinin ABD gibi pazarlarda Snapdragon 865 değil yeni tanıtılan Snapdragon 865 Plus ile satılması bekleniyor. İşte bu nedenle sürümler arasında çok ciddi fark olacak gibi görünüyor. Bu durumun telefonların satışlarına büyük bir darbe vurması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 serisi performans yanında ekran konusunda da üzecek

Aynı zamanda Galaxy Note 20 ailesinde de Galaxy S20’lerde olduğu gibi WQHD+ çözünürlükte 120 Hz olmayacak deniyor. Yani 120 Hz için çözünürlüğün düşürülmesi gerekiyor. Bu da ciddi şekilde tepki çekecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin güçlü modelleri ile tanışın