reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın problemli güncellemesi için beklenen hamle

Samsung Galaxy S20 Ultra için geçtiğimiz günlerde kendisi gösteren can sıkıcı yeşil ekran problemi hakkında resmi bir açıklama geldi.

Samsung Galaxy S20 Ultra son günlerde can sıkan problemler ile gündemde bulunuyor. Biliyorsunuz kısa süre önce model için can sıkıcı bir yeşil ekran sorunu kendisini gösterdi. Bu sorun sadece Snapdragon 865‘li versiyonlara göre daha düşük performans veren Exynos 990‘lı cihazlarda bulunuyordu. Yayımlanan son güncelleme ile ortaya çıkan sorun, 120 Hz’de ve düşük parlaklık değerinde görülüyordu. Bu arada çıkan son güncelleme modelin hızlı şarj sisteminde de bir sorun yaratıyordu. Aktarıldığı kadarıyla son güncelleme, telefonun hızlı şarj süresini eskiye oranla 20 dakika kadar uzatıyordu. İşte tüm bunlardan sonra teknoloji devi yayımlanan güncellemeyi geriye çekti. Bu adımı biraz geç de olsa atması sevindiren Samsung, sorunların bir sonraki güncelleme ile çözüleceğini belirtiyor. Ancak bu güncellemenin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra “Exynos” işlemci üstünden halen çok eleştiriliyor

Daha önce de aktardığımız üzere yapılan testlere göre Snapdragon 865 işlemcili Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra‘dan birçok kalemde daha yüksek performans sunuyor. Firma yaptığı resmi açıklama ile arada fark olmadığını söylüyor. Ancak yapılan testler açık olarak tam tersini gösteriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 bir süre sonra çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da açık şekilde gösteriliyor. İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?