reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 Lite

Birçok Samsung telefonu saran “yeşil ekran” problemi

Samsung Galaxy S20 Ultra için geçtiğimiz ay can sıkıcı bir yeşil ekran sorunu kendisini göstermişti. İşte bu sorun diğer cihazlarda da var.

Samsung Galaxy S20 Ultra yeşil ekran sorunu ile birçok kullanıcısının fazlasıyla üzmüştü. Bu sorun hatırlarsınız sadece Snapdragon 865‘li versiyonlara göre daha düşük performans veren Exynos 990‘lı cihazlarda kendisini gösteriyordu. Yayımlanan bir güncelleme ile ortaya çıkan sorun, ilginç olarak 60 Hz’de değil 120 Hz’de ve düşük parlaklık değerinde görülüyordu ve daha sonra bir yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırılmıştı. Ancak bu yeşil ekran sorunu sadece Galaxy S20 Ultra modeline özel değil. Söylendiği kadarıyla aynı problem Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy S9 serisi ve Galaxy Note 10 Lite gibi cihazlarda da görülüyor. Aynı şekilde Samsung Galaxy S10 Lite modelinde de yeşil ekran problemi yaşandığı aktarılıyor. Her cihazda olmayan bu durum, firma tarafından yazılım güncellemeleri ile kapatılacaktır deniyor. Ancak bu konuda net bir açıklama yapılmıyor. Bu arada yeşil ekran sorunu yukarıdaki telefonlarda sadece ekran parlaklığı en düşük seviyeye getirildiği zaman oluşuyor. Bu da en azından normal gündelik kullanımı çok etkilemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy cihazlar yeşil ekran konusunda sorun yaşayan tek modeller değil

Diğer birçok firmanın modellerinde de bu sorun zaman zaman karşımıza çıkıyor. Samsung tarafından sorunun donanımsal olmaması sevindiren detaylar arasında. Çünkü bazı başka markaların yeşil ekran sorunu için panel hatta cihaz değişimi gerekebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?