reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra kullanıcılarından önemli şikayet!

Dikkat çeken amiral gemisi Samsung Galaxy S20 Ultra için kullanıcılardan kamera odaklı önemli bir şikayet geliyor. Çözüm ise mümkün değil deniyor.

Samsung Galaxy S20 Ultra için kısa süre önce can sıkıcı bir yeşil ekran sorunu bir yazılım güncellemesi ile ortadan kaldırılmıştı. Bu sorun ilginç olarak sadece Exynos 990‘lı cihazlarda bulunuyordu ve sadece 120 Hz’de ve düşük parlaklık değerinde görülüyordu. Bu sorunu ortadan kaldırması sevindiren firma, bundan önce ise hatırlarsınız bir otomatik netleme problemi ile gündeme gelmişti. Telefon kararlı otomatik netleme yapamıyordu. Samsung daha sonra gönderdiği bir güncelleme ile bunu da çözmüştü. Şimdi ise yazılımsal olarak çözülemeyecek bir otomatik netleme durumu daha bulunuyor. Söylendiği kadarıyla Galaxy S20 Ultra 10 cm mesafeden daha yakına netleme yapamıyor. Bunun arkasında yüksek megapiksel değeri nedeniyle kurulan özel altyapının olduğu aktarılıyor. Kullanıcılar ise belge tarama gibi durumlarda bunun kötü olduğunu ve yazılım güncellemesiyle daha yakından netlemenin mümkün kılınmasını istiyor. Samsung ise “doğal olarak” bunun yazılım güncellemesi ile çözülemeyeceğini aktarıyor. Çünkü ortada bazılarının yanlış şekilde aktardığı üzere yazılımsal bir sorun ya da problem değil donanımsal bir durum ya da tercih bulunuyor. Kişilerin cihazı daha yakından netler hale ancak ekstra lensler ile sağlayabileceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 eleştirileri almayı sürdürüyor

Artık bildiğiniz üzere Snapdragon 865 işlemcili Galaxy S20 Ultra, Exynos 990 işlemcili S20 Ultra‘dan birçok kalemde daha yüksek performans sunuyor. Firma yaptığı resmi açıklama ile arada fark olmadığını söylüyor. Ancak yapılan testler açık olarak tam tersini gösteriyor. İki işlemci arasında performans farkı özellikle yük altında kendisini gösteriyor. Exynos 990 bir süre sonra çok ısındığı için performansı kısıyor, Snapdragon 865 ise bu konuda çok ama çok daha iyi görünüyor. Ayrıca Snapdragon 865‘li modelin daha iyi fotoğraflar çektiği, kamera arayüzünün daha seri olduğu ve daha iyi pil ömrü sunduğu da açık şekilde gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Çok pahalı Galaxy Z Flip nasıl üretiliyor?