reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Privacy Brand

Xiaomi Privacy Brand tanıtıldı; güvenlikte yeni dönem

Merakla beklenen MIUI 12 arayüz yapısı öncesinde Xiaomi’den sürpriz bir duyuru daha geldi. Xiaomi Privacy Brand tanıtıldı.

MIUI 12, resmi olarak 27 Nisan tarihinde lanse ediliyor. İşte bu sürüm öncesinde bir sürpriz yapıldı ve Xiaomi Privacy Brand tanıtıldı. Firmanın bir “marka” olarak tanıttığı bu “Privacy Brand”, şimdilik tam olarak detaylanmış değil. Ancak firmanın bu markayı hazırladığı yukarıdaki logo ile beraber yeni cihazlarına ve cihazlarının kutularına koyacağı aktarılıyor. Bu marka ile kullanıcıları verilerini koruma ve güvenlik konusunda yeni bir dönem başlatan firma, “mahremiyet” konusunda daha çok dikkat edecek. MIUI 12’nin merkezinde olacak Xiaomi Privacy Brand temelinde daha önce ortaya çıkan “MACE” yani Mobile AI Compute Engine isimli bir altyapı da yer alıyor. German TÜV Rheinland’dan sertifikası dahi alınan MACE, telefonlar için şirket içinde hazırlanmış ve yapay zeka temelli görev yapıyor. Bu sistem halen tam olarak net olmasa da kullanıcı verilerini buluta gönderme değil cihaz içerisinde tutmaya odaklanıyor. Bu sistem birçok işlemin direkt olarak cihaz içerisinde imkan tanıyacak deniyor. MIUI 12 ile güvenlik konusunda kendisine yeni prensipler belirleyen firma, Privacy Brand logosu ile bunu gözler önüne serecek ve umuyoruz çok daha fazla sistem ile Android’i hiç olmadığı kadar daha güvenli hale getirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Privacy Brand için tüm detayları göreceğimiz MIUI 12 etkinliği merakla bekleniyor

Arayüz için en çok bilgi sahibi olduğumuz detayların başında Dark Mode 2.0 geliyor. Geçtiğimiz gün öğrendiğimiz kadarıyla yeni nesil koyu arayüz modu Dark Mode 2.0, 42 sistem uygulaması ve 20’den fazla popüler uygulama ile derin entegrasyon getiriyor. Ortam ışığına bağlı olarak görünürlüğü artırmak adına dinamik olarak değişiklikler yaptığı aktarılan mod, parlaklık yanında kontrast değerleriyle de oynuyor. Görünürlüğü artırmak adına fontlar ve duvar kağıtları üzerinde dahi dinamik değişiklik yaptığı aktarılan Dark Mode 2.0, gerçekten MIUI 12 arayüzün en önemli yanlarından olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin yeni akıllı telefonları ile tanışın