reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 öncesinde MIUI 12.5 Enhanced Edition duyuruldu

Akıllı telefon pazarının en büyük isimlerinden Xiaomi, Çin etkinliğinde bir MIUI 12.5 Enhanced Edition duyurusu yaptı.

Bu sürpriz oldu çünkü herkes Android 12 temelli MIUI 13’ün tanıtılmasını bekliyordu. Ancak resmi açıklamaya göre MIUI 13 arayüzü 2021’in sonunda gelecek. Firma açık olarak bu yeni arayüz için hiç ama hiç acele etmiyor.

Bu bağlamda aradaki kısa boşluğu Android 11 temelli MIUI 12.5 Enhanced Edition dolduracak. Mi Mix 4 ve fazlasıyla beraber lanse edilen sürüm, çok büyük değişiklikler taşımıyor. Ancak yeni arayüz arkada yapılan iyileştirmeler ile performansı artırıyor.

Birçok özel optimizasyon taşıyan ve böylece genel deneyimi iyileştirdiği aktarılan sürüm, söylendiği kadarıyla kişilerin daha fazla uygulamayı arka planda açık bırakmasına imkan tanıyan bir “Atomic Memory” isimli özelliğe de sahip.

Bu sürümle tam 160 sistem sorununu ve 224 kadar da sistem uygulama sorununu çözen Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü ilk olarak Çin’de ve 13 Ağustos itibarıyla dağıtıma çıkarıyor.

Bu sürümün ilerleyen dönemde herkese gelmesi bekleniyor. Sürüm için paylaşılan ilk desteklenen cihaz listesinde ise Mi Mix 4, Mi 11 serisi, Mi 10 serisi, Mi 10 Ultra, Redmi K40 serisi, Redmi K30 Pro ve Redmi K30S gibi modeller bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MIUI 12.5 Enhanced Edition ile dikkat çeken Xiaomi, MIUI arayüzü için özel bir grup kurdu

Tekrar hatırlamak adına Xiaomi geçtiğimiz aylarda şirket içinde “MIUI Pioneer Group” isimli bir grup kurdu. Bu grubun amacı MIUI arayüzde yaşanan sorunları belirlemek ve çözmek olacak.

Aktarıldığı kadarıyla MIUI arayüz son dönemde hem bug / hata hem de performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyor. İşte bunların kontrolden çıkmasını istemeyen şirket, devasa olmasa da güzel bir adım atıyor.

MIUI Pioneer Group içerisindeki kişilerin geliştirmeler hakkında devamlı olarak Mi Community üzerinden bilgi vereceği de aktarılıyor. Kullanıcı ile şirket arasındaki bağın güçlü olması her zaman önemli bulunuyor. Bu bağlamda firmanın ağustos ayı itibarıyla bir MIUI test merkezi açacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem