reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 13

Xiaomi’nin Android 12 temelli MIUI 13 arayüzü için yeni tarih çıktı

Xiaomi tarafından uzun süredir geliştirilen Android 12 temelli MIUI 13 için yeni bir tarih iddiası ortaya atılmış durumda.

Xiaomi MIUI 13 arayüzü için Xiaomi CEO’su Lei Jun geçtiğimiz ay resmi bir açıklama yapmış ve beklenen sürümün 2021 bitmeden geleceğini aktarmıştı. Ancak CEO burada net bir tarih vermemişti. Şimdi ortaya atılan iddiaya göreyse sürüm 16 Aralık tarihinde tanıtılabilir. Ancak bu halen yüzde 100 kesinleşmiş değil.

Bu arada arayüzün 16 Aralık tarihinde yalnız gelmeyeceği de iddia ediliyor. Kaynaklara göre etkinlikte amiral gemisi akıllı telefon modeli Xiaomi 12 de tanıtılacak. Hatta etkinliğin çok uzun olacağı ve bu açıdan başka birçok Xiaomi ürününün de aynı tarihte görücüye çıkarılabileceği iddia ediliyor.

Kaynaklara göre Android 11 / 12 temelli MIUI 13’e yukarıdaki cihazlar geçebilir. Evet, eğer doğruysa MIUI 13 arayüzü Android 11 temelinde de dağıtıma çıkacak. Bu konunun yakında tam olarak netlik kazanmasını bekliyoruz

Xiaomi MIUI 13 için neler biliyoruz?

MIUI 13 arayüzü, geçtiğimiz ay yapılan bir sızıntıya göre direkt olarak sayfada gördüğünüz tasarımı taşıyabilir. Bu paylaşılan görsellerin arayüzü gören birisi tarafından hazırlandığı ve MIUI 13’e güzel bir bakış attırdığı aktarılmıştı.

MIUI 13’ün tasarımsal olarak en çok dikkat çeken yanı iOS’u akıllara getiren büyük “widget” altyapısı oluyor. Arayüzde söylendiği kadarıyla farklı boyutlarda dinamik olarak çalışabilen widget’lar ve uygulama bölümleri bulunuyor. Bu sayede arayüz yerleşik olarak iyi şekilde özelleştirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dahili olarak sanal ram özelliğiyle (Depolama alanını RAM olarak kullanma) geleceği de aktarılan yeni arayüz, ilk bilgileri geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan MIUI Pure Mode isimli bir özelliği de bünyesinde barındıracak.

Xiaomi MIUI Pure Mode aktif edildiği zaman kullanıcılar telefonlarına Play Store dışındaki kaynaklardan uygulama yükleyemeyecek. Burada esas koruma, arka planda gizli gerçekleşen uygulama yüklemelerine karşı olacak.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem