reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi MIUI 11 tanıtıldı; işte yeni arayüz hakkında bilinmesi gereken her şey

Xiaomi MIUI 11 arayüz yapısı sonunda resmi olarak lanse edildi. Önemli yenilikler getiren sürümün detaylarına gelin birlikte bakalım.

Çok uzun zamandır geliştirilen Xiaomi imzalı yeni arayüz yapısı MIUI 11, sonunda resmiyet kazandı. Xiaomi akıllı telefon sahiplerinin merakla beklediği sürüm, tahmin edildiği üzere genel olarak çok sade, temiz ve bir o kadar da modern görünüyor. Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, bünyesinde olmazsa olmaz sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Çocuklara özel bir bölüme ve deprem uyarı sistemine sahip olan arayüz, daha önce duyurulduğu üzere aile bireyleri arasındaki bağlantıyı güçlendirecek bir özellik de sunuyor. Bu özellik ile aile bireyleri birbirlerinin konumunu anlık olarak haritadan takip edebiliyor ve birbirlerine acil durum bildirimi gönderebiliyor.

Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor. Firma hepsine ek olarak MIUI 11 ile iki adet Red Dot tasarım ödülü kazanıldığını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 çok beğenilecek izlenimi oluşturuyor

Mi Work uygulamasıyla dosya paylaşma, ekran paylaşımı, kablosuz baskı vb gibi ofis odaklı özellikler sunan Xiaomi MIUI 11, Mi G0 uygulaması ile aşırı yüksek enerji tasarrufuna odaklanıyor. Bu açıldığı zaman yüzde 5 pille tam 24 saat bekleme süresi elde edilebiliyor. Herkese açık betasına 27 Eylül itibariyle başlanacak arayüz, şimdiye kadarki en hızlı dağıtım sürecine dahil edilecek deniyor. İlk olarak Çin merkezli 14 cihaza gelecek sürümün, kapsama alanını hızlı şekilde artıracağı aktarılıyor.

Güncellemeyi alacak tüm Xiaomi ve Redmi cihazlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın iddialı yeni modeli iPhone 11