reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi telefon sahiplerini mutlu edecek MIUI 11 açıklaması

Xiaomi, akıllı telefonları için hazırladığı yeni arayüz yapısı MIUI 11 için sevindirici bir açıklamada bulundu. Arayüzün kapsama alanı yüksek olacak.

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi, destekli cihazlar için birçok yerde dağıtıma çıkmaya başladı. Şimdilik küçük kitleler üzerinde test edilen arayüz, bu kullanıcılardan gelen bildirimler olumlu olursa hızlı şekilde diğer cihazlara da gelecek deniyor. Yani ilk paylaşılan burada bakabileceğiniz dağıtım listesinde yer almayan birçok modelin de resmi olarak MIUI 11’e geçeceği söyleniyor. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor. Bu arada firma MIUI 12 için de çalışmalara aktif olarak başlamış durumda. Tasarımsal olarak devrimsel değişiklik getirmesi beklenmeyen sürüm, daha çok farklı özellikler ile kullanıcı deneyimini artıracak gibi duruyor. MIUI 12’nin çıkışı için 2020 Ekim ayına işaret ediliyor. MIUI 11 ile yeni bir dönem başlatan Xiaomi, sunduğu yazılımsal kullanıcı deneyimini ciddi şekilde artırmak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 için bilinmesi gerekenler

Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni akıllı telefonları