reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Türkiye'de en çok satan akıllı telefon modelleri

Redmi Note 7

Huawei Mate 20 Lite

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A50

Redmi 7A

Xiaomi Mi A3

Huawei P30 Lite

Türkiye'de en çok satan akıllı telefon modelleri

Xiaomi Mi 9T

iPhone 7 Plus

iPhone XR

Türkiye’de en çok satan akıllı telefon modelleri

Mevcut ekonomik şartlarda Türkiye’de iyi bir telefon sahibi olmak çok kolay değil. Peki Türkiye’de en çok satan akıllı telefon modelleri hangileri? İşte cevabı;

Advertisement

Vergiler ve yüksek dolar / euro kurunun etkisiyle yurt dışında “bütçe dostu” olarak çıkan birçok akıllı telefon modeli Türkiye’de pahalıya satılıyor. Bu durum nedeniyle artık Türkiye’de amiral gemisi telefonlara çok ama çok kısıtlı bir kitle ulaşabiliyor. Bu bağlamda Türkiye’de en çok satan akıllı telefon modelleri listesinin en başında da fiyat performans oranı çok yüksek Xiaomi destekli Redmi Note 7 yer alıyor. Büyük bir satış kanalından gelen bu liste, tüm Türkiye’yi kapsamıyor ancak yine de pazarın son durumu için önemli bir gösterge oluşturuyor. En çok satan ikinci telefon konumunda incelemesine burada yer verdiğimiz Huawei Mate 20 Lite yer alırken, üçüncü sırayı incelemesine burada yer verdiğimiz Samsung Galaxy A70 alıyor. Listenin dördüncüsü Samsung Galaxy A50 2019, beşincisi Xiaomi Redmi 7A oluyor. Altıncı sırada incelemesine burada yer verdiğimiz Huawei P30 Lite, yedinci sırada Xiaomi Mi A3, sekizinci sırada incelemesine burada yer verdiğimiz Xiaomi Mi 9T bulunuyor. Son iki sırada ise Apple tarafından iPhone 7 Plus ve incelemesine burada yer verdiğimiz iPhone XR karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de en çok satan akıllı telefon modelleri listesi dikkat çekiyor

Son yıllarda yurt dışında da telefon satışlarında önemli bir dönüşüm yaşanıyor. Artık kullanıcılar amiral gemileri yerine orta seviye “fiyat performans” modellerine yöneliyor. Çünkü yurt dışında da büyük çoğunluk bir akıllı telefona 1.000 dolar ve üstünde para vermek istemiyor. Kişiler artık daha uygun fiyatlar ile sık sık model yenileme yoluna gidiyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonları