reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Nisan 2020]

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Nisan 2020]

Günümüzde Türkiye’de iyi bir telefon sahibi olmak hiç kolay değil. Peki Türkiye’de nisan itibariyle en çok satan akıllı telefonlar hangileri?

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinin Nisan 2020 listesinde diğer aylarda da olduğu gibi yine çoğunlukla bütçe dostu akıllı telefonlar karşımıza çıkıyor. Büyük bir satış kanalından hazırladığımız bu liste, hep söylediğimiz gibi tüm ülkeyi kapsamıyor ancak yine de Türkiye pazarının genel durumu hakkında gerçekten gerçekçi bir sonuç sağlıyor. Baktığımız zaman Türkiye’de nisan ayı itibariyle en çok satan akıllı telefon 32 GB Samsung Galaxy M20 oluyor. İkinci sırada karşımıza 64 GB Redmi Note 8 çıkarken, üçüncü sırayı 64 GB Samsung Galaxy M30s alıyor. Dördüncü sırada 64 GB Redmi Note 8 Pro bulunurken, beşinci sıra 64 GB Samsung Galaxy A30s tarafından alınıyor. Altıncı sırada 128 GB Redmi Note 8 Pro bulunurken, yedinci sırada 128 GB Samsung Galaxy A71 bizleri karşılıyor. Sekizinci sırada ise 128 GB Redmi Note 8 kendisini gösteriyor. Dokuzuncu sırayı 128 GB Samsung Galaxy A51 alırken, son sırayı ise 64 GB iPhone 11 tutuyor. Listede herhangi bir Huawei akıllı telefonun yer almadığı dikkatlerden kaçmıyor. Burada yeni cihazlardaki Android lisans eksiğinin bir etkisi bulunuyor gibi görünüyor. Aslında firmanın orta seviye birçok eski cihazında hiçbir sorun bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinde nisan ayında sadece bir tane amiral gemisi var

Apple’ın fiyat performans konusunda çok dikkat çeken modeli iPhone 11, listede kendisine bir kez daha sağlam yer bulmuş durumda. Firmanın yurt dışında da inanılmaz oranda sattığı telefon, Türkiye’de yüksek kaçan fiyatına rağmen çok ciddi rakamlara ulaşıyor. Firmanın şimdi 399 dolarlık iPhone SE (2. nesil) ile ciddi satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Biliyorsunuz bu model Türkiye’de en uygun fiyatlı iPhone olarak 5.300 TL‘ye satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni modeliyle tanışın