reklamı kapat

POPÜLER

Escobar Fold 2 Pablo Escobar Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir telefon Escobar Fold 2’nin arkasındaki ilginç gerçek!

Pablo Escobar kardeşi Roberto Escobar tarafından piyasaya sürülen Escobar Fold 2 katlanabilir telefon modelinin arasındaki ilginç gerçek ortaya çıktı.

Yüzlerce insanın ölümünden sorumlu uyuşturucu taciri Pablo Escobar‘ın kardeşi Roberto Escobar, geçtiğimiz yıl karşımıza Escobar Fold 1 ile çıkmış, daha sonra ise Escobar Fold 2 modelini tanıtmıştı. İsminden ve tasarımından anlayabileceğiniz üzere Samsung Galaxy Fold‘u taklit eden telefon, ortaya çıktığı kadarıyla aslında Galaxy Fold’u taklit etmiyormuş. Çünkü telefon zaten Galaxy Fold üstüne kuruluyormuş. Aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere telefon Galaxy Fold’un üstüne özel bir kaplama yapıştırılmış halinde satışa çıkıyor. Ancak buna rağmen telefon Galaxy Fold gibi 1.980 dolara değil sadece 399 dolara satılıyor. Peki bu nasıl oluyor? Söylendiği kadarıyla firma telefonu satın alanlara göndermiyor. Telefonun sadece riski göze alıp satın alan ünlü YouTuber’lara gönderildiği aktarılıyor. İlk lansmanında 200 bin adet stoğu olduğu aktarılan telefon, sanıyoruz bu stoğa da sahip değil. Yani ortada açık bir dolandırıcılık bulunuyor gibi görünüyor. Bu da aslında büyük de bir sürpriz oluşturmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pablo Escobar adını yaşatan katlanabilir telefon Escobar Fold 2 şu detaylara sahip

Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 4.380 mAh pil, 7,3 inç 2152×1536 piksel AMOLED ekran ve 8 GB RAM üstüne kuruluyor. Toplam beş farklı kamera ile karşımıza çıkan telefon, bağlantı tarafında USB-C kullanıyor, parmak izi sensörünü yanında taşıyor ve Android 10 işletim sistemiyle geliyor.

Video