reklamı kapat

POPÜLER

Pablo Escobar Porsche 911 RSR

Eski sahibi Pablo Escobar; nadir Porsche 911 RSR satışa sunuldu

Pablo Escobar tarafından zamanında satın alınan nadir bir Porsche 911 RSR modeli çok yüksek fiyata yeni alıcısını bekliyor.

Yüzlerce hatta belki daha fazla insanın ölümünden sorumlu uyuşturucu taciri Pablo Escobar, otomobil tutkunu sayılacak bir kişiydi. Alanında hüküm sürdüğü günlerde kazandığı sayamayacağı kadar yüksek miktarlardaki uyuşturucu parasıyla birçok özel otomobilini koleksiyonuna katan Escobar, ortaya çıktığı kadarıyla bir Porsche 911 RSR sahibi de olmuş. Elbette şu an hayatta olmayan Escobar tarafından değil aracın son sahibi başka bir kurum tarafından satılan bu nadir araç, tam 2,2 milyon dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Aktarıldığı kadarıyla bu “restore edilen911 RSR modeli 1974 International Race Of Champions (IROC) için geliştirilmiş ve sadece 15 adet üretilmiş. Bu açıdan çok nadir olan, bundan dolayı da fiyatı uçuk seviyede yüksek olan yarış odaklı araç, gücünü 3 litre 6 silindir motordan alıyor ve 5 ileri manuel şanzıman ile kombinleniyor. Emerson Fittipaldi ile yarış kazanan ve bu yüzden “The Fittipaldi Car” olarak da geçen Porsche 911 RSR, kendisine has koyu sarı rengiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pablo Escobar, otomobil konusunda güzel bir zevke sahipmiş

Bu modelin 2,2 milyon dolara kime gideceği bilinmiyor ancak restore edilmiş aracın şansı yüksek görünüyor. Aslında halen çok da değişmeyen eski Porsche 911’in efsane çizgisi, hikayesi ve altyapısıyla bu aracın çok fazla satışta kalması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yüksek hıza çıkabilen yeni drone modeli