reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Porsche 911

Gelmiş geçmiş en yüksek sesli 5 Porsche [Video]

Sosyal medya hesaplarına oldukça önem veren markalardan biri olan Porsche, bu sefer en yüksek sese sahip 5 modelini izleyiciler ile buluşturdu.

Haberin girişinden izleyebileceğiniz video hakkında dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Yalnızca müzedeki depolama tesisinde bulunan modelleri içeren bu videodaki araçlardan elbet daha yüksek sesli otomobiller bulmak mümkün. Ancak unutmamak gerek ki bu araçlar orijinal halleri ile karşımızda.

İkonik bir Martini görünümü ile birlikte bizelere adeta şov yapan Porsche 911 SC Safar ile listemize başlıyoruz. Aracın sesi 122,9 desibelmiş. Bunun bile Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan çoğu eyalet için yasadışı olduğunu hatırlatalım. Sıradaki otomobil ise 911 RSR. Başarılı yarış otomobilinin gök gürültüsüne benzer sesi tam 123,4 desibel. Üçüncü olarak 928 “Trigema”, çoğu insanın bile tanımayabileceği bir araç.  raba yakın zamanda birkaç Porsche ustası tarafından restore edilmiş ve gerçekten hayvansal bir kükreme sağlanmış. Tam gazda 126.4 desibel!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tanıtılan son iki otomobil ise 1962 Porsche 804 Formula 1 arabası ve Carrera RSR Turbo 2.1. Sizce hangisi en gürültülü olacak?