reklamı kapat

POPÜLER

COVID-19 koronavirüs

Koronavirüs haritaları için ortaya çıkan büyük risk!

COVID-19 koronavirüs için hazırlanan haritalara çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Hackler’lar yeni gelir kapısının bulmuş gibi görünüyor.

Türkiye sınırlarının içerisine de giren COVID-19 koronavirüs tüm dünyanın gündeminde. Herkesin çok merak ettiği virüs salgını için bazı haritalar hazırlanıyor. Bu haritalar üstünden kişiler virüsün görüldüğü yerleri, güncel rakamları, ölümleri ya da iyileşenleri anlık olarak öğrenebiliyor. Ancak bu haritaların bazısı ortaya çıktığı kadarıyla çok ciddi bir risk oluşturuyor. Hackerlar’ın AZORult zararlı yazılımını kullanarak kişilerin bilgilerini çalan korona haritası temelli internet siteleri hazırladığı aktarılıyor. Şimdilik sadece Windows sistemleri etkileyen zararlı üzerinden tarayıcıya kayıtlı olan tüm verilerin elde kötü niyetli kişilerin eline geçebildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu da elbette oldukça kötü görünüyor. Çok dikkatli olmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Koronavirüs nedeniyle birçok etkinlik iptal edildi

COVID-19 nedeniyle kısa süre E3 2020’nin iptal edildiği açıklandı. Daha önce ise Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı’nın global geliştiricilerin bir araya geleceği en önemli bölümlerini iptal etmişti. Bundan önce dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020 iptal edilmiş, en büyük otomobil etkinliklerinden 2020 Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüsü kurbanı olmuştu. Aynı zamanda 2020 Game Developers Conference da kısa süre önce iptal edilen büyük etkinlikler arasına giriş yapmıştı.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik