reklamı kapat

POPÜLER

Apple Haritalar koronavirüs

Apple Haritalar’dan koronavirüs salgınıyla mücadelede önemli destek

Apple Haritalar, koronavirüs salgınıyla mücadelede desteğini sürdürüyor. Apple şimdi ABD genelinde 50’den fazla eyaleti ve Porto Riko’yu kapsayan Apple Haritalar uygulamasına COVID-19 test sitelerini ekledi.

Güncelleme, hastanelerin, kliniklerin, acil bakım tesislerinin, pratisyen hekimlerin, eczanelerin ve daha fazlasının yanı sıra testlerin yapılabildiği özel COVID-19 test yerlerini sağlıyor. Apple ayrıca, insanların koronavirüs krizi sırasında şehirlerinde ve bölgelerinde nasıl dolaştıklarına dair anonimleştirilmiş, birleştirilmiş veriye ücretsiz erişim sağlayan Hareketlilik Trendleri internet sayfasını da güncelledi. Raporlar her gün yayınlanıyor. Kullanıcılar ülkeler/bölgeler ve şehirlerdeki COVID‑19 hareketlilik trendlerini öğrenebiliyor. Hareketlilik Trendlerini sayfasında artık bir ülkenin hangi terimleri kullandığına bağlı olarak eyalet veya il düzeyinde arama gibi gelişmiş bölgeselleştirme sunuyor. Bununla birlikte ABD’de artık incelenebilecek daha fazla şehir yer alıyor. Apple’ın bu internet sayfasını
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Beyaz Saray corona virüs grubu ve ABD Federal Acil Durum Yönetim Ajansı ile iş birliği neticesinde oluşturduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple,koronavirüs salgınıyla mücadelede desteğini sürdürüyor

COVID-19 salgınını önlemek için dünya genelinde yapılan çalışmalara sürekli destek veren şirket, mücadelenin ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarına 20 milyon yüz maskesi bağışladı. Şirket ayrıca şirket içinde ve tedarikçilerinde ekipler toplayarak yüz koruyucu siperlik tasarlayıp üretti. 1 milyon yüz koruyucu siperlik, en çok ihtiyaç duyulan yerlere gönderildi.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli