reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Apple’ın başı koronavirüsle dertte; iPhone 12 hakkında üzücü iddia

The Wall Street Journal‘a göre iPhone 12 ailesinin seri üretimi koronavirüs salgını sebebiyle bir ay gecikecek. Rapor, Apple’ın bu yıl yüzde 20 daha az iPhone üreteceği ifade ediliyor.

Şirketin önümüzdeki ay üretim sayısını artıracağı da belirtiliyor. Apple’ın genellikle eylül ayında iPhone lansmanlarını gerçekleştirdiğini ve yine aynı ay içerisinde bu modelleri belli ülkelerde satışa sunduğunu hatırlatalım. Gelen bilgiler gerçeğe dönüşürse iPhone 12 modellerinin piyasaya çıkışının ekim veya kasım ayını bulabileceği söyleniyor. Telefon yurt dışında ekim veya kasım ayında satışa sunulursa Türkiye’de çıkış tarihinin de aralık veya ocak ayını bulabileceğini şimdiden söylemek mümkün. 7,4 mm kalınlığında olması beklenen telefonların tasarım açısından iPhone 4 modelinden izler taşıyacağı ifade ediliyor. Daha ince ekran çentiğine sahip olacağı belirtilen telefonların 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç OLED ekranlar kullanılacağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 yeni tasarımı ve LIDAR teknolojisiyle dikkat çekecek

Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekran tercihi yapacağı söyleniyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera yer alıyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim. Pro ailesinde standart, ultra geniş aşı ve telefoto kameralar haricinde LIDAR teknolojisinin de yer alması bekleniyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli