reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

En pahalı iPhone 12 modeliyle ilgili beklenmedik gelişme

iPhone 12 ailesinin tanıtılmasına sayılı gün kala telefonla ilgili bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Yatırım bankası Wedbush’un baş analisti Daniel Ives, iPhone 12 ile ilgili tahminde bulundu.

Analist en pahalı iPhone 12 modelinin Apple’ın 2020’de 80 milyon sevkiyat iddiasına ulaşmasına yardımcı olabileceğini belirtiyor. Gelen son raporlar bu yılki iPhone modellerinin sevkiyatının 80 milyonu bulabileceğini gösteriyor. Apple’ın tedarikçilerden buna göre hazırlanmalarını istediği de ifade ediliyor. 2018 ve 2019 yılında 75 milyon sipariş veren şirketin bu yıl bu rakamı artıracağı dile getiriliyor. Bazı kaynaklar bu yıl Max modeline ilginin daha fazla olacağını belirtse de yeni gelen bilgiler Pro Max modeline olan talebin fazla olacağını belirtiyor. mmWave 5G teknolojisini barındıran model olacağı söylenen telefonun yurt dışındaki başlangıç fiyatının 1.149 dolar olacağı konuşuluyor. 6,7 inçlik büyük ekran boyutunun da kullanıcıların tercihinde önemli rol oynayacağı söyleniyor.  Yeni Pro Max yüksek satış fiyata sahip olsa da Apple’ın satışlarına bu yıl büyük katkı sağlaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi Türkiye’de ne zaman satışa sunulacak?

Türkiye’de akıllı telefon fiyatlarının yükseldiğini göz önüne alırsak yeni Pro Max’e olan talebin çok da yüksek olmayacağını söylemek mümkün. Türkiye’de iPhone 11 Pro modeliyle yüksek satış rakamına  ulaşan Apple’ın bu kez standart ve Max modelleriyle Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Eylül sonu veya ekim başında yurt dışında satışa sunulması beklenen yeni modellerin kasım veya en geç aralık ayında Türkiye’de satışa sunulacağını söylemek mümkün. Yeni modellerle ilgili detaylı bilgiler 15 Eylül’de gerçekleşecek online etkinlikte açığa çıkacak.

Haberde kullanılan görsel temsilidir ve Phonearena‘dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son iPad Pro modelleri ile tanışın