reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Max iPhone 13

Bu yılın en çok satacak iPhone 12 modeliyle ilgili şaşırtan tahmin

Apple’ın 15 Eylül‘de online olarak gerçekleştireceği etkinlik için geri sayım başladı. Etkinliğin başlamasına sayılı gün kala iPhone 12 ailesiyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.

Gelen son bilgilere göre üretime girecek ilk model iPhone 12 Max olacak. iPhone 11’in yerine gelmesi beklenen modelin bu yılın en çok satan iPhone 12 modeli olacağı konuşuluyor. Kullanıcıların bu modele standart ve Pro modellerinden daha çok ilgi göstereceği dile getiriliyor. 128 GB depolama kapasitesine ve 4 GB RAM’e sahip olacağı iddia edilen telefonda A14 Bionic işlemcisi ve 6,1 inç OLED ekran yer alıyor. Geniş ve ultra geniş açı kameralara da sahip olmasını beklediğimiz telefonda 5G desteğinin de bulanacağı dile getiriliyor. Yeni modelin 2020 üretim siparişinin yüzde 40’ını oluşturması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde telefonların üretiminin koronavirüs sebebiyle ertelenebileceği belirtiliyordu. Yeni gelen bilgiler ise Apple’ın yeni modellerin üretimine önümüzdeki hafta başlayacağını söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi özellikleriyle dikkat çekecek

Apple, bu modelin 2020 yılında en popüler 5G telefonu olmasını umuyor. En pahalı iPhone modelinin ise 6,7 inç AMOLED ekrana, 6 GB RAM’e ve 3 kat optik yakınlaştırmaya destek veren yeni Pro Max olacağı söyleniyor. Apple’ın Pro ailesinin AR teknolojisinde geliştirme sunan LiDAR teknolojisini de bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. 6,7 inçlik iPhone’un daha hızlı 5G teknolojisine de destek vereceği dile getiriliyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Yeni modeller ekim ayında yurt dışında satışa sunulursa Türkiye’de de kasım veya en geç aralık ayında satışa sunulması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Firmanın en son iPad Pro modelleri ile tanışın