reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12

Yeni iPhone 12 konsepti gün ışığına çıktı [Video]

iOS 14‘ün tanıtılmasının ardından artık tüm gözler iPhone 12 ailesine çevrildi. Bu yılın eylül ayında düzenlenecek etkinlikte gün ışığına çıkmasını beklediğimiz modellerin konsept çalışmaları gelmeye devam ediyor.

iPhone 12 ailesinin tüm modellerinin yer aldığı video sayesinde telefonların tasarımları hakkında bilgi sahibi oluyoruz. iPhone 12 bir önceki modelde olduğu gibi capcanlı renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. 6,1 inçlik ekrana sahip olan modelin ailede giriş seviyesi olması bekleniyor. Bu modelin fiyatıyla da dikkatleri üstüne çekeceği konuşuluyor. Plus ve Pro modellerinin 6,1 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. iPhone 12’nin 5,4 inç, Pro Max’in ise 6,7 inç ekrana sahip olacağı dile getiriliyor.

Pro ailesindeki modeller ise özellikle kamera konusuna önem veren kullanıcıların ilgisini çekeceğe benziyor. Pro modellerinde genel, ultra geniş, telefoto (3 kat optik yakınlaştırma) ve LiDAR kameraların yer alacağı söyleniyor. LiDAR kamera teknolojisi de Pro modellerinde gelmesi beklenen diğer detaylar arasında. LiDAR, ışığın bir nesneye ulaşma ve o nesneden yansıma süresini ölçerek aradaki mesafenin belirlenmesini sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji, bir sonraki Mars görevi için NASA tarafından da kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi ne gibi özelliklere destek verecek?

A14 Bionic işlemcisiyle performansta sınırları zorlamasını beklediğimiz yeni modellerde 5G desteğinin de olacağı belirtiliyor. 5G desteği sayesinde yeni modeller çok daha hızlı internet deneyimine imkan tanıyacak.  A14 Bionic işlemcisi de özellikle AR performansında telefonlara büyük katkı sağlaması bekleniyor. OLED paneller sayesinde daha derin siyahlar ve daha canlı renkler sunacağı ifade edilen yeni ailenin çentikli tasarım dilini kullanacağı dile getiriliyor. Tamamen çerçevesiz bir iPhone bekliyorsanız 2021 yılını beklemeniz gerekiyor. Şirket ayrıca 2021 model iPhone’larda OLED yerine microLED ekranları da tercih edebilir. Ancak bu ihtimalin düşük olduğunu söyleyelim. MicroLED teknolojisinin ilk etapta Apple Watch veya yeni iPad Pro modellerinde görmeyi umuyoruz. Yeni modellerle ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız. Bu yıl piyasaya sürülecek iPhone modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video

Yeni modeller konsepti tasarımıyla dikkat çekiyor