reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

5G destekli iPhone 12 ailesinin maketleri ortaya çıktı

Steve Jobs, iPhone 4’ün tasarımını eski bir Leica fotoğraf makinesine benzetmişti. iPhone 4’ün tasarımının çoğu kullanıcı tarafından beninsenmesi Apple’ı harekete geçirmiş ve iPhone 12 ailesinde bu tasarım dilinin kullanılacağı dile getirilmişti.

Söylenenlere göre iPhone 12 ailesi tasarım açısından iPhone 4’ten izler taşıyacak. Yeni Zelandalı bir Apple satıcısı iPhone 12 ailesinin modellerini ortaya çıkardı. Paylaşılan model fotoğrafına bakıldığında çentiklerin inceltilmediği görülüyor. Daha önce ortaya çıkan detaylarda yeni modellerde çentiğin inceltileceği belirtilmişti.  Plus ve Pro modellerinin 6,1 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. iPhone 12’nin 5,4 inç,  Pro Max’in ise 6,7 inç ekrana sahip olacağı dile getiriliyor. Pro modellerinde genel, ultra geniş, telefoto (3 kat optik yakınlaştırma) ve LiDAR kameraların yer alacağı söyleniyor. LiDAR kamera teknolojisi de Pro modellerinde gelmesi beklenen diğer detaylar arasında.LiDAR, ışığın bir nesneye ulaşma ve o nesneden yansıma süresini ölçerek aradaki mesafenin belirlenmesini sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji, bir sonraki Mars görevi için NASA tarafından da kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12, A14 işlemcisiyle performansta sınırları zorlayacak

A14 Bionic işlemcisiyle fark yaratmasını beklediğimiz 5G destekli yeni modellerin özellikle artırılmış gerçeklik uygulamalarında çok daha iyi bir performans sergilemesini bekliyoruz. iOS 14 yüklü gelecek modellerde OLED panellerin tercih edilmesi bekleniyor. Apple’ın önümüzdeki yıl satışa sunacağı modellerde ise tamamen çerçevesiz bir ekranı kullanma olasılığı kuvvetle muhtemel. Şirket ayrıca 2021 model iPhone’larda OLED yerine microLED ekranları da tercih edebilir. Bu yıl piyasaya sürülecek iPhone modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın

 

İLGİLİ HABERLER