reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

Ünlü analistten 5G destekli iPhone 12 ile ilgili dikkat çeken iddia

Daha önceden ortaya atılan iddialarda iPhone 12 ailesinin iPhone 6 ailesi kadar başarılı olacağı söyleniyordu. Ancak yeni gelen raporlar bu iddia karşısında şüphe uyandırıyor.

Barclays analisti Tim Long, 5G destekli iPhone konusunda büyük ölçüde abartı olduğunu söylüyor. 3G’den 4G’ye geçişteki olan sürecin 5G’de yaşanmayacağını söyleyen Long, koronavirüs salgınının da yeni modellerin satışlarına etki edeceğini ifade ediyor. Long, iPhone 12 satışlarının Apple’a büyük katkı sağlamayacağını dile getiriyor. iPhone 12 seri üretiminde yaşanan sorunların telefonun çıkışını dört ila altı hafta erteleyebileceği söz ediliyor. Apple da daha önce yaptığı açıklamada bu yıl iPhone programının gerisinde olduklarını dile getirmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinin fiyatları ne olacak?

Apple’ın bu yılki tüm iPhone modellerinde OLED ekran kullanması bekleniyor. 5G bağlantısına sahip 5,4 inç, iki adet 6,1 inç ve 6,7 inç olmak üzere çok sayıda iPhone modelini kullanıcıların beğenisine sunacağı ifade ediliyor. Yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. G’li iPhone 12’nin başlangıç fiyatının 649 dolar olacağı söyleniyor. 12 Max modeline Apple’ın 749 dolar isteyeceği aktarılıyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan Pro modeli ise 999 dolardan başlayacak deniyor. Yeni modeller ekim ayında yurt dışında satışa sunulursa Türkiye’de de kasım veya en geç aralık ayında satışa sunulması bekleniyor. Telefonların Türkiye satış fiyatları henüz netlik kazanmasa da yüksek fiyattan satışa sunulacağını şimdiden söylemek mümkün. iPhone 12 ailesiyle ilgili yeni detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Haberde kullanılan görsel Phonearena‘dan alınmıştır

İlginizi Çekebilir

Logitech’in şık kablosuz şarj istasyonu