reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 konsept

Çerçevesiz tasarımlı ve 5G destekli iPhone 12 konsepti [Video]

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 12 ailesinin yeni konsept çalışması ortaya çıktı. ConceptsiPhone tarafından hazırlanan konsept çalışma iPhone 12 ailesi hakkında bilgiler sunuyor.

Paylaşılan videoya bakıldığında konsept modelin çentikli bir tasarıma sahip olmadığını görüyoruz. Çentiksiz tasarım sayesinde çok daha güzel bir tasarım çizgisine sahip olan telefonda ön kamera ise ekrana entegre edilmiş durumda. Tasarım açısından iPhone 4 modelinden izler taşıyan konseptte 5G teknolojisi de yer alıyor. 5G teknolojisi sayesinde yeni modelin  selefinden daha hızlı bir internet deneyimi yaşatması bekleniyor. Pek tabii bu desteğin gelmesi durumunda 5G özelliğinin belli ülkelerde aktif şekilde çalışacağını belirtelim.

Bazı kaynaklar telefonun tasarımının videodaki geleceğini söylese de bazı kaynaklar ise bu tasarımın önümüzdeki yıl kullanılacağını belirtiyor. Apple, böyle bir tasarımı kullanmama durumunda yeni ailede daha ufak bir çentik kullanacağı iddia ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi LIDAR teknolojisiyle geliyor

Kısa bir süre önce satışa sunulan iPad Pro’da olduğu gibi yeni modelde de LIDAR teknolojisinin olacağı iddia ediliyor. Lightfield Detection and Ranging olarak adlandırılan LIDAR teknolojisi, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor. Bu teknoloji hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda çalışabiliyor. LIDAR teknolojisinin artırılmış gerçeklik uygulamaları için tasarlanan bir özellik olduğunu belirtmekte yarar var.

İlgili video

Konsept modellerin tanıtım videosu