reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12

Etkileyici tasarımıyla dikkat çeken iPhone 12 konsepti

Bu yılın merakla beklenen teknolojik cihazları arasında yer alan iPhone 12 ailesinin tanıtılmasına daha uzun bir süre var. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz aile ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Advertisement

Apple’a yakınlığıyla bilinen Ben Geskin, iPhone 12 modelinin taslak tasarımını sosyal hesapları üzerinden paylaştı. Bilindiği üzere kısa bir süre önce tanıtılan iPad Pro, LIDAR adı verilen bir teknolojiyi kullanıcıların beğenisine sunmuştu.  Lightfield Detection and Ranging olarak adlandırılan LIDAR teknolojisi,  etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor. Bu teknoloji hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda çalışabiliyor. LIDAR teknolojisinin artırılmış gerçeklik uygulamaları için tasarlanan bir özellik olduğunu belirtmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 güçlü performansıyla fark yaratacak

5,4 inç iPhone 12, 6,1 inç Plus, 6.1 inç Pro ve 6.7 inç Pro Max. Plus ve Pro, 6,1 inç AMOLED ekrana sahip olsa da kameralarla telefonlar birbirlerinden ayrılıyor. Pro olmayan modellerde 12 megapiksel geniş ve ultra geniş açı kamera yer alıyor. Pro modellerinde ise bu kameralara ek telefoto ve ToF kameraların yer alması bekleniyor. A14 Bionic işlemcisinden güç alacağı konuşulan telefonların 5 nm üretim süreciyle üretilen ilk iPhone modeli olacağı dile getiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin çok yakında çok iddialı yeni telefonları geliyor