reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Apple’ın başı koronavirüs sebebiyle dertte; iPhone 12 ailesi hakkında üzücü gelişme

Merakla beklenen iPhone 12 hakkında üzücü bir haber ortaya çıktı. Tüm dünyada etkisini sürdüren koronavirüs salgını iPhone 12’nin çıkış tarihini erteleyebileceği iddiaları kuvvetlenmeye başladı.

Kaynakların aktardıkları bilgilere göre iPhone 12’nin piyasaya çıkış tarihi koronavirüs salgını sebebiyle ertelenecek. Normal şartlarda eylül ayında satışa sunulacağı belirtilen telefonun kasım ayına kadar piyasada olmayacağı konuşuluyor. Eylül ayındaki etkinliğin de ileri bir tarihte yapılabileceğinden söz ediliyor. Apple’ın seyahat yasaklarından ötürü final tasarımı onaylamak için yöneticilerini Çin’e göndermediği ifade ediliyor. Bu da akıllara prototip aşamasının henüz tamamlanmadığını akıllara getiriyor. Böyle bir durumda Apple’ın programdan iki ay geride kaldığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 teknoloji dünyası tarafından dört gözle bekleniyor

iPhone 4’ten izler taşımasının beklediğimiz iPhone 12’de iPad Pro’da olduğu gibi LIDAR teknolojisinin olacağı iddia ediliyor. Lightfield Detection and Ranging olarak adlandırılan LIDAR teknolojisi, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor. Bu teknoloji hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda çalışabiliyor. LIDAR teknolojisinin artırılmış gerçeklik uygulamaları için tasarlanan bir özellik olduğunu belirtmekte yarar var. A14 Bionic işlemcisi sayesinde selefinden hem daha güçlü hem de daha verimli olacağı konuşulan telefonda aynı zamanda daha gelişmiş kamera sistemi kullanılması bekleniyor. Telefonun çıkış tarihi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın dikkat çeken kablosuz kulaklık modellerinden