reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

5G destekli iPhone 12 modeli için üzücü gelişme

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 12 ailesinin çıkışıyla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerde iPhone 12 ailesinin koronavirüs salgını sebebiyle geç çıkabileceği belirtilmişti.

Yeni gelen raporlara göre ailenin en üst düzey modelinin çıkış tarihi gecikecek.  İddiaaların gerçeğe dönüşmesi durumunda 5G destekli modelin çıkışı iki ayı bulabilir. Ancak bazı kaynaklar da Apple’ın tüm yeni modellerini Black Friday’e kadar piyasaya süreceğini belirtiyor. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz modellerin özellikleri hakkında da bilgi paylaşalım.

Tasarım diline bakıldığında ise  en az iki modelin iPhone 4’ün tasarımından izler taşıması bekleniyor. Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Pro modellerinin ekranlarında 120 Hz’lik ekran yenileme hızının sunulacağından da söz ediliyor. 120 Hz ekran desteğiyle yeni Pro modellerinin daha akıcı bir ekran deneyimi yaşatacağı ifade ediliyor. Bazı kaynaklar Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekranı sunmayacağından da bahşediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 Pro modelleri LiDAR teknolojisiyle dikkat çekecek

iPad Pro ile hayatımıza giren LiDAR teknolojisinin de Pro modellerinde yer alacağı söyleniyor. iPhone 12’de çentikli tasarımın devam etmesi beklenen Apple’ın önümüzdeki yıl çentiği tamamen kaldıracağı da konuşuluyor. Ayrıca Apple’ın bu yıl yeni modellerin kutu içeriğine şarj adaptörünü de koymayacağı ifade ediliyor. Kullanıcıların ekstra bir ücret ödeyerek şarj adaptörlerini satın alabilecekleri konuşuluyor.

5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlardan Pro modellerinin lavicert renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor.  Bizim de merakla beklediğimiz iPhone 12 hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli