reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 hakkında bilinmesi gereken tüm özellikler

iPhone 12 ailesinin tanıtımı için geri sayım başladı. Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte tüm detayları resmiyete kavuşacak telefonla ilgili bugüne kadar ortaya çıkan detayları aktaralım.

iPhone 12’nin 5,4 inçlik BOE OLED Süper Retina ekranı bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. iPhone ailesinin en uygun fiyatlı telefonunun iPhone SE (2020) kalmaya devam edeceği, iPhone 12’nin ise 649 dolardan başlayan fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulacağı ifade ediliyor.

iPhone 12’nin yanında 6,1 inç iPhone 12 Pro ve 6,7 inç iPhone 12 Pro Max’in de satışa sunulmasını bekliyoruz. Bu modeller iPhone 11 ailesinin yerini alacak. Apple artık iPhone’da 5G özelliğini sunmaya hazır. Serinin tüm modellerinde 5G desteğinin olacağı söyleniyor. Tasarım diline bakıldığında ise  en az iki modelin iPhone 4’ün tasarımından izler taşıması bekleniyor. Metal bir çerçeveyle geleceği konuşulan yeni modellerde çentiğin de daha ince olacağı belirtiliyor. Pro modellerinin ekranlarında 120 Hz’lik ekran yenileme hızının sunulacağından da söz ediliyor. 120 Hz ekran desteğiyle yeni Pro modellerinin daha akıcı bir ekran deneyimi yaşatacağı ifade ediliyor. iPad Pro ile hayatımıza giren LiDAR teknolojisinin de Pro modellerinde yer alacağı söyleniyor. iPhone 12’de çentikli tasarımın devam etmesi beklenen Apple’ın önümüzdeki yıl çentiği tamamen kaldıracağı da konuşuluyor.

iPhone 12 ailesi ne zaman satışa sunulacak?

5 nm üretim süreciyle üretilen A14 Bionic işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz telefonların performans açısından sınırları zorlaması bekleniyor. IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı da dayanıklı olan telefonlardan Pro modellerinin lavicert renk seçeneğiyle geleceği iddia ediliyor. iPhone 12 ailesi eylül ayında tanıtılsa da ekim veya kasım ayında satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Tüm dünyada yaşanan koronavirüs salgınından ötürü Apple’ın yeni modellerini daha geç satışa sunacak.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli