reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron S

Elektrik gücünün performans versiyonları; karşınızda Audi e-tron S ve e-tron S Sportback

Giriş seviyesi paketlerin ardından kendine has sürüş özellikleriyle ürün gamındaki yerini alan Audi e-tron S ve e-tron S Sportback, meraklılarının ilgisini çekecek.

Audi’nin elektrik savaşında oyuna sürdüğü ilk model olarak yola devam eden e-tron SUV, tanıtımının gerçekleştiği ilk günden itibaren farklı versiyonlara da sahne oldu. Son olarak uygun fiyatlı olarak giriş seviyesinde yer alan paketle karşımıza çıkarılan model için şimdi de performans odaklı dinamikler devreye giriyor. İlk detayları bugün paylaşılan Audi e-tron S and e-tron S Sportback, kullanıcı deneyiminde hissedilir farkları beraberinde getirecek özellikleriyle dikkat çekiyor. Modellerde üç adet elektrik motoru standart olarak sunuluyor.

Audi e-tron S

Audi e-tron S ve e-tron S Sportback teknik özellikleri

Kullanılan motorların iki tanesi arka aks bir tanesi ise önde konumlandırılan modellerin performans verileri, üzerlerindeki S rozetinin hakkını veriyor. 503 PS güce ve 973 Nm torka sahip olan modellerin 0’dan 100′ hızlanmaları 4,5 saniye sürüyor. Maksimumda 209 km/s’lik sürat değeri de yine ilk dikkat edilmesi gereken rakamsal veriler arasında öne çıkıyor. Gözlerimizi menzil kısmına çevirdiğimizde bizleri 95 kWh kapasiteli batarya karşılıyor. Yapılan testler sonucunda elde edilen verilere göre bu rakam 363 kilometrelik menzilin yakalanabildiğini de ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi’ye göre e-tron S ve e-tron S Sportback’i farklı kılan en önemli parçaların başında akıllı sürüş kontrolünü getiren elektronik destekler geliyor. Bu kapsamda opitimize bir sürüş sağlamak adına yer yer sadece arka elektrik motorları kullanılıyor. Ön elektrik motoru, sürücü daha fazla performans istediğinde operasyona dahil ediliyor. Arka elektrik motorlarının her biriyse torkunu doğrudan ilgili tekerleğe gönderiyor ki bu da doğrudan mekanik diferansiyel kilidi etkisinin yakalanabileceği anlamına geliyor. Havalı süspansiyon sistemi de yine sürüş modlarına göre farklı karaktere bürünen aktif parçalar arasında. e-tron ailesinin yeni üyeleri yurt dışında 107.770 dolardan başlayan fiyatlarla alıcı bulacak.

İlgili Video