reklamı kapat

POPÜLER

Audi Q4 Sportback E-Tron

Seri üretime son adım; Audi Q4 Sportback E-Tron karşımızda

Beklenen tanıtımı resmi olarak gerçekleştirilen Audi Q4 Sportback E-Tron, önümüzdeki yıl için seri üretim formuyla olan bağını iyice güçlendiriyor.

Son birkaç gündür gündeme gelen gelişmeleriyle beklentilerin oluşmaya başladığı Q4 Sportback E-Tron için perdeleri kaldırma vakti geldi. Audi, gelecek yıl tanıtılacak olan seri üretim modelini ön plana çıkaran modeli bugün son kez konsept formuyla tanıttı. Q4 e-tron konseptinin crossover coupe versiyonu olan Sportback, ince LED farlarla çevrili kapalı ızgarası, büyük hava girişleri ve ızgaranın altında göze çarpan “e-tron” rozetiyle dikkat çekiyor. Yeni konseptin gövdesi üzerinde ise genişliğe etki eden kaslı çamurluklar, 22 inç alaşım jantlar, arka tarafta büyük bir difüzör, entegre spoyler ve ince arka stoplar ön plana çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi Q4 Sportback E-Tron teknik özellikleri

Konseptin dış tasarımı kadar kokpiti de büyük ilgi çekiyor. Tamamen modern dinamikleri üzerine şekillenen iç dünyada, dijital sürücü ekranı ve 12.3 inçlik bilgi-eğlence sistemi karşımıza çıkıyor. Son olarak aracın en merak edilen teknik detaylarına yakından bakalım. Seri üretim versiyonu içerisinde büyük referans olan rakamlarda bizleri ilk olarak iki elektrik motoru karşılıyor. Markanın verdiği bilgilere göre bu iki motorun kombinasyonunda ortaya 302 beygir güç ve 460 Nm tork çıkıyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 6,3 saniyede tamamladığını gördüğümüz konseptin maksimum sürat değeriyse 180 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Q4 Sportback E-Tron’un menzil noktasında ise iki farklı verisi ortaya çıkıyor. WLTP standartlarında 450 km menzil görebildiği söylenen modelin arkadan itişli versiyonunda ise 500 km kat edebileceği açıklandı. 2021 içerisinde seri üretime hazır versiyonu üzerinden tekrar karşımıza çıkacak olan modelde nasıl değişimler olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili Video

Yeni Mercedes GLB