reklamı kapat

POPÜLER

Lincoln

Resmen açıklandı; Lincoln Continental için yolun sonu gözüktü

Bir döneme damga vuran otomobillerden biri olan Lincoln Continental, kötü gidişata daha fazla dayanamayarak geleceği hakkında nihai kararı verdi.

Otomobil üreticilerinin ürettikleri bazı modellerin üretimini, değişen talep doğrultusunda sonlandırdıklarını çokça gördük. Bu tip modeller çoğu zaman piyasada beklenen olumlu havayı yaratamayan modeller oluyor. Ancak bugün haberimizin konusu olan otomobil hiç de öyle değil. 1970’li yıllara damga vurmuş bir otomobilden söz ediyoruz. Amerikan polisiye filmlerinin yıldızı  Lincoln Continental için resmi olarak sonuna gelindi. Günümüz otomotiv pazarında SUV talebinin artması ile satışları yıldan yıla düşen  Lincoln Continental, bu kötü gidişata daha fazla dayanamadı. Zira model şirketin en kötü satış rakamlarına sahip olan modeliydi. Geçtiğimiz sene sadece 1845 adet saten Continental, yollara elveda diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lincoln Continental önemli bir araçtı

Biraz önce bahsettiğimiz gibi, markalar üretmeyi sonlandırdıkları modellerinin tarihlerine bakma gereksimi duymuyor. Amerikan basınında modelin üretiminin sonlandırılmasını oldukça kötü karşılayan olsa da yerinde bir karar olarak nitelendirenler de var. Rakamlar da kararın doğru olduğunu gösteriyor. Bu kritik adımla beraber Lincoln, sedan sınıfına da veda ediyor çünkü artık ürün gamında sadece SUV’ler olacak. Navigator modeli markanın amiral gemisi olmaya devam etse de yakın gelecekte elektrikli modelleri görmek de mümkün. Gelişmerli LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Ford’un geliştirdiği en yeni otomobil sistemi